اقتصاد مقاومتی محوری ترین اصل در برنامه ششم توسعه

    •••••  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۷ کد مطلب : 39155/a   

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی محوری‌ترین اصل در برنامه ششم توسعه کشور باید باشد.

 

عباس صلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: حمایت از تولید ملی و تقویت فعالیت‌های عمرانی از دیگر برنامه‌هایی است که در برنامه ششم توسعه باید به آن تاکید شود.

 

وی با اشاره به تاثیر همزمانی مطرح شدن بودجه سال 95 در مجلس و برنامه ششم توسعه به اموری که در این برنامه با توجه به بودجه پیشنهادی دولت در مجلس برای آن سرفصل تعریف خواهد شد اشاره کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه باید به چرخه تولید نگاه ویژه‌ای داشت و با سرعت بیشتری آن را به حرکت درآورد.

 

به گفته وی، برنامه‌ریزی برای اتمام طرح‌های نیمه عمرانی کشور، احیای اصل 44 و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، خودکفایی و عدم وابستگی به بیرون از کشور با حمایت از تولیدات داخلی از جمله محورهایی است که باید مورد تاکید قرار گیرد.

 

این نماینده مجلس با تاکید بر تبادل اقتصاد تجاری با جهان اظهار کرد: هر چقدر میزان تبادلات تجاری ما بیشتر شود منجر به رونق اقتصاد شده و به توسعه کشور کمک خواهد کرد.

 

وی از بودجه سال 95 به عنوان اولین بودجه‌ای یاد کرد که در دوران پسابرجام به مجلس تقدیم می‌شود و می‌توان به دستاوردهای دولت در خصوص توافق و برطرف شدن تحریم‌ها امیدوار بود تا شاهد رونق اقتصادی و عملیاتی شدن برنامه‌های ششم توسعه و خروج از رکود باشیم.

 

به گفته وی، دولت باید حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید داخلی را به عنوان اولویت اول در حوزه اقتصادی قرار دهد تا با خروج از رکود برنامه‌های ششم توسعه به خوبی تدوین شود.

 

صلاحی تطابق دیدگاه دولت در حوزه اقتصاد را با رویکرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار داد و افزود: امیدواریم در بودجه سال 95 آثار مثبت برجام را شاهد باشیم و نمایندگان مجلس نیز با بررسی دقیق و کارشناسانه چه در کمیسیون مربوطه و چه در صحن علنی مجلس زمینه اجرای مطلوب آن را فراهم خواهند کرد.