گردشگری، نقطه مشترکی برای افزایش روابط ایران و اسپانیا

    •••••  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۷ کد مطلب : 39191/a   

سفیر اسپانیا در ایران با اشاره به روابط شهرهای ۲ کشور ایران و اسپانیا گفت: همه کشورهای اروپایی از تعامل و همکاری با کشور ایران استقبال می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ادواردو لوپز بوسکتس در حاشیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق در جمع خبرنگاران با اشاره مهم دانستن موقعیت جغرافیایی ایران و مرکزیت آن در آسیا، اظهار داشت: این امر یکی از نقاط قوت ایران برای جذب سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در تمام شهرهای ایران وجود دارد.


وی با بیان اینکه حوزه انرژی‌های پاک یکی از زمینه‌هایی است که در اصفهان می‌توان به‌صورت ویژه سرمایه‌گذاری کرد، افزود: ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد به‌ویژه در زمینه پتروشیمی و نفت ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری خوبی دارد و همه کشورهای اروپایی از تعامل و همکاری با کشور ایران استقبال می‌کنند.


سفیر اسپانیا در ایران به روابط شهرهای مختلف اسپانیا همچون بارسلون با ایران اشاره کرد و گفت: شهرهای اسپانیا می‌توانند در زمینه جذب گردشگر مراودات خوبی با ایران داشته باشند، یکی از شهرهای اسپانیا سالانه حدود 30 میلیون دلار درآمدزایی دارد و از سوی دیگر اماکن تاریخی و فرهنگی بسیار زیاد ایران می‌تواند برای این درآمدزایی ایجاد کرد بنابراین باید به بخش گردشگری بیش از پیش توجه کرد.


وی با بیان اینکه گردشگری به عنوان نقطه مشترکی برای افزایش روابط ایران و اسپانیا می‌تواند مطرح باشد، تصریح کرد: در گذشته سرمایه‌گذاران اسپانیایی در ایران فعالیت داشته‌اند به ویژه در زمینه نفت و بنزین و امیدوار هستیم با توجه به اجرای برجام تعاملات شهرهای اسپانیا و ایران افزایش یابد.