نارضایتی حدود ۷۷درصد از مردم آمریکا ازشرایط موجود دراین کشور

    •••••  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۸ کد مطلب : 39272/a   

نتایج نظر سنجی اخیر موسسه گالوپ نشان می دهد که میزان خرسندی مردم آمریکا از نحوه مدیریت اوباما و روند تحولات در این کشور از سال 2009 تاکنون به 23 درصد رسید که این رقم به یکی از پایین ترین سطح در دوران ریاست جمهوری وی محسوب می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، موسسه پژوهشی گالوپ با انتشار نتایج یک نظر سنجی که در روزهای ششم تا دهم ماه ژانویه و درمیان یکهزار و 12 نفر از مردم این کشور صورت گرفته، نوشته است که میزان خرسندی و رضایت آمریکایی ها از نحوه اداره این کشور در زمان اوباما در فاصله یک سال گذشته 9 در صد کاهش یافته و به یکی از پایین ترین سطح خود از سال 2009 تا کنون رسیده است.


در این نظر سنجی آمده است که بیش از 32 درصد گفتند تا حدی ناراضی و 44 درصد گفتند که خیلی ناراضی هستند.
به گفته جاستین مک کارتی پژوهشگر ارشد گالوپ، در حالی که در زمان پیروزی اوباما در انتخابات سال 2008 فقط 13 درصد از مردم این کشور از شرایط جاری دراین کشور ابراز رضایت کرده بودند، این میزان در نخستین سال ریاست جمهوری او به سطح قابل ملاحظه ای افزایش یافته و در اوت همان سال به بالاترین حد خود یعنی 36 درصد رسیده بود.


گالوپ یاد آورشده است در نظر سنجی های مشابهی که همین موسسه در ژانویه سال 2015 انجام داده 32 درصد از مردم آمریکا برغم پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات میاندوره این کشور در ماه نوامبر سال پیش از آن، نسبت به روند تحولات در کشورشان ابراز خرسندی کرده بودند اما بتدریج میزان این خرسندی ها روبه کاهش گذاشته و در آغاز سال جاری میلادی به 23 در صد رسیده است.


بر اساس گزارش های پیشین این موسسه آماری، خرسندی مردم آمریکا از روند امور در کشورشان در فوریه سال 1979 و در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر بالاترین حد یعنی 71 درصد و در اکتبر سال 2008 و آخرین ماه های ریاست جمهوری جرج بوش 7 درصد یعنی پایین ترین حد بوده است.


منبع: ایرنا