دستگیری سه نفر در حوزه ورزش

    •••••  یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ — ۱۸:۲۲ کد مطلب : 397/a   

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در اطلاعیه ای از دستگیری و بازداشت تعدادی از افراد متخلف و دارای مسئولیت در حوزه ورزش خبر داد.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، " رضا حسنی خو " مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان درباره بازداشت تعدادی از متخلفان درحوزه ورزش گفت: یک نفر از افراد دستگیر شده از حوزه ستادی و دو نفر دیگر خارج از مجموعه وزارت، اما مرتبط با آن بوده اند.

" رضا حسنی خو " گفت: با دستور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان  ، موضوع سالم‌سازی و مقابله با ناهنجاری‌ها در وزارت ورزش و جوانان به صورت جدّی در دستور کار مجموعه حراست و سایر دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته است. در همین زمینه تحقیقات جامعی در بخش‌های مختلف صورت پذیرفت که هفته گذشته یکی از موارد، به نتیجه رسید و در نهایت با همکاری نهادهای نظارتی و همراهی بسیار خوب مقام قضایی، سه نفر از متخلفان که یک نفر آنها در وزارت ورزش و جوانان دارای مسئولیت ستادی و دو نفر دیگر خارج از مجموعه مدیریتی ورزش ولی مرتبط با آن هستند، بازداشت شدند.
وی با توجه به اینکه پرونده در مرحله تحقیقات است گفت : از این رو ارائه اطلاعات بیشتر در حوزه اختیارات دستگاه قضایی است.
" رضا حسنی خو " در پایان گفت : به طور کلی اهم دلایل بروز ناهنجاری‌ها و فساد در ورزش کشور را در موارد زیر می‌توان جست‌وجو کرد:
1.نبود شفافیت لازم در نظام‌های مالی و درآمدی فدراسیون‌های ورزشی
2.انتصاب افراد غیرمتخصص در حوزه ورزش
3. رعایت نکردن شرایط احراز مسئولیت، صلاحیت‌های اخلاقی و فنی کارگزاران حوزه ورزش
4.حاشیه‌های امن ناشی از وابستگی فردی و اجتماعی
5. طولانی شدن روند رسیدگی به تخلفات در مراجع مختلف.

ا.ا