بررسی راهکارمبارزه باتروریسم دردیداررئیس سازمان سیاباالسیسی

    •••••  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۵۵ کد مطلب : 40308/a   

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که به قاهره سفر کرده است با رئیس جمهور مصر دیدار و درباره راهکار مبارزه با تروریسم و مقابله با گروه های تروریستی و افراطی در منطقه خاورمیانه گفت وگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آلمان، علاء یوسف سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که «جان برنان» رئیس سازمان سیا با عبدالفتاح السیسی دیدار کرد.

 

در این دیدار برنان روابط استراتژیک بین مصر و آمریکا را ستود و بر اهمیت تقویت این روابط در تمامی زمینه ها از جمله امنیتی تاکید کرد و گفت که مصر رکن اصلی تحقق صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه است.

 

السیسی نیز تاکید کرد که مصر قدر روابط استراتژیک با آمریکا را می داند و خواهان تقویت این روابط در تمامی زمینه ها به خصوص امنیتی و نظامی است.

 

جان برنان نیز تصریح کرد که مصر شریک مهم آمریکا نه تنها در روابط دوجانبه بلکه در سطح منطقه و بین الملل است و بر این اساس آمریکا خواهان شناخت تحولات دیدگاه مصر در خصوص همکاری در پاره ای از مسائل منطقه ای دارای اهتمام مشترک از جمله مبارزه با تروریسم و رویارویی با گروه های تروریستی و افراطی در منطقه خاورمیانه و حل و فصل بحران های منطقه است.

 

السیسی همچنین اظهار داشت که از دیدگاه مصر تقویت تلاش ها برای مبارزه با تروریسم در منطقه و مقابله با گروه های تروریستی و افراطی در برخی کشورها از طریق مقاومت فراگیر و جلوگیری از گسترش گروه های تروریستی حائز اهمیت است.

 

رئیس جمهور مصر در ادامه به تلاش های این کشور برای مبارزه با تروریسم در برخی مناطق شمال سینا و نیز تلاش کشورهای همسایه برای تامین امنیت مرزهای غربی با لیبی اشاره کرد و افزود که مصر از تلاش های مربوط به حل و فصل بحران ها در تعدادی از کشورهای منطقه و دستیابی به راه حل های سیاسی به منظور حفظ تمامیت ارضی کشورها و ثبات در منطقه حمایت می کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم