وقنی مظهر ترور سوگوار تروریسم می شود؟

رضا مهرعطا
    •••••  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ — ۱۱:۰۲ کد مطلب : 405/a   

از حضور نتانیاهو در راهپیمایی همبستگی در پاریس، تا تحکیم پایه‌های رژیم صهیونیستی

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در راهپیمایی موسوم به همبستگی در پاریس حضور پیدا کرد تا با حضور معنادار خود راهبرد این رژیم در سناریوی اسلام‌هراسی در اروپا را تعریف کند.

این راهپیمایی پس از حمله دو فرد مسلح به نشریه فرانسوی " شارلی ابدو " در پاریس و حمله مهاجم سوم به یک فروشگاه یهودی صورت گرفت تا اعضای داعش و القاعده موج جدید اسلام‌هراسی را در اروپا و از پاریس آغاز نمایند.

نکته قابل تأمل این است که حمله افراد مسلح کاملاً با برنامه‌ریزی و با نقشه از قبل طراحی شده صورت گرفت و نتایج آن، مظلوم‌نمایی یهودیان و متعاقب آن حضور معنادار نتانیاهو در پاریس بود.

به قتل رسیدن یهودیان در فروشگاهی در فرانسه و حمله به خبرنگاران نشریه شارلی ابدو، دستاویزی است که مقامات رژیم صهیونیستی جهت اجرای جنگ روانی در سرزمین‌های اشغالی برای جلوگیری از تشکیل دولت فلسطین، از آن بهره برداری می‌کنند و اروپا را نیز با خود هم نظر کرده‌اند که نباید یک دولت فلسطینی در کنار صهیونیست‌ها تشکیل گردد زیرا ممکن است وقایع پاریس و یهودی‌کشی در سرزمین‌های اشغالی صورت بگیرد.

از طرف دیگر، با اجرای عملیات تروریستی اعضای القاعده و داعش در فرانسه و اروپا، جهان اسلام را با چالش جدی مواجه نمایند که آن ایجاد جنگ‌های فرقه ای و مذهبی در اروپاست که بی‌شک منافع یهودیان و صهیونیست‌های افراطی را تأمین خواهد کرد.

نکته دیگر این است که هر زمان اروپا، آمریکا و جامعه جهانی در تشکیل دولت مستقل فلسطینی هم نظر و متحدالشکل شده‌اند، صهیونیست‌ها با یک سناریوی جدید و راه‌اندازی بحران، در راه تشکیل دولت مستقل فلسطینی چالش ایجاد کرده‌اند.

سناریوی جنگ داخلی سوریه، عراق، لبنان و اخیراً جنایات تروریستی در پاریس، موج اسلام‌هراسی را در جهان تشدید کرده است. لذا داعش و القاعده با جنایات تروریستی خود بیشترین خدمت را به نتانیاهو و رژیم صهیونیستی کرده اند تا این رژیم تشکیل دولت فلسطین را با وقفه مواجه نماید و در ائتلاف جهانی برای تشکیل این دولت شکاف ایجاد نماید.

این در حالی است که چند ماه قبل، برخی از دولت‌های اروپایی از جمله سوئد، دولت فلسطین را به رسمیت شناختند.

با حمله داعش به عراق و جنایات سبعانه آنان نسبت به شهروندان آمریکایی و انگلیسی در آن کشور، موج اسلام‌هراسی توسط آنها زنده شده و حادثه نشریه شارلی ابدو و متعاقب آن حضور نتانیاهو در راهپیمایی همبستگی مبازه با تروریسم، سناریوی جدیدی است که نیات تازه رژیم صهیونیستی برای آینده سرزمین‌های اشغالی را به منصه ظهور رساند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی به دنبال راهبرد افزایش جمعیت در سرزمین‌های اشغالی است و حمله به یک فروشگاه یهودیان در فرانسه، این عملیات روانی را در ذهن سیاستمداران صهیونیست روشن کرده است که یهودیان بیشتری از اروپا به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت نمایند و تهدید روشن داعش و القاعده علیه شهروندان یهودی اروپا این موج مهاجرت را تشدید نموده و با اسلام‌هراسی نسبت به رشد جمعیت یهودی در سرزمین‌های اشغالی اقدام خواهند نمود.