هشدار هاوکینگ نسبت به نابودی زمین

    •••••  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۱ کد مطلب : 41497/a   

در هفته ای که گذشت هاوکینگ نسبت به نابودی کره زمین هشدار داد، فالکون ۹ تجربه ناموفقی را از سر گذراند و چین از فرستادن ماهواره به نیمه تاریک ماه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران مهمترین رویدادهای فناوری و علمی در هفته ای که گذشت به شرح ذیل است:


در هفته جاری محققین دانشگاه ماسوچست آمریکا با انجام آزمایش بر روی کوسه متوجه شدند که این پستانداران آبزی حتی در عمق ۱۰۰ متری آب هم از وضوح بینایی برخوردار هستند.


این هفته محققین مرکز تحقیقاتی «IFW Dresden» آلمان موفق به ساخت نسل جدیدی از ربات های شتاب دهنده اسپرم در مقیاس میکروسکوبی شده اند که این روش می تواند ناباروی در مردان را به صفر برساند.


در ابتدای این هفته چین با اعلام اینکه در سال ۲۰۱۸ میلادی بعنوان اولین کشوری در جهان خواهد بود که ماهواره تحقیقاتی خود را در قسمت تاریک سیاره ماه یا قسمت دور آن فرود خواهد آورد، خبر ساز شد.

این هفته ماهواره بر فالکون ۹ که جیسون ۳ را برای سنجش و نظارت اقیانوسی به فضا پرتاب کرد در لحظه فرود، منفجر شد.


عکس‌های ارسالی فضاپیما «New Horizons» از سیاره پلوتون در هفته جاری نشان از بزرگ ترین آتشفشان موجود در خارج از کره زمین دارد که از نوع یخی است.


در این هفته استیون هاوکینگ،کیهان‌شناس و فیزیکدان مشهور هشدار داده است که انسانها با ساخته‌های خودشان در حال نابود کردن زمین هستند و تنها راه نجات‌شان در آینده زندگی در سیارات دیگر خواهد بود.


در اواسط هفته جاری میلادی شرکت سونی از کوچکترین مدل پروژکتور قابل حمل در اندازه بسیار کوچک رونمایی کرد. از ویژگی منحصر به فرد این ویدئو پروژکتور بسیار کوچک، قابلیت نمایش تصاویر بر روی دیوار یا هر سطح دیگری از فاصله بسیار نزدیک است. 


بزرگترین مکعب روبیک دنیا در اندازه ۲۲ در ۲۲ طراحی شد و تعداد راه‌حل‌های درهم شدن این مکعب برابر با ۴.۳ در ۱۰ به توان ۱۷۹۵ است و به نظر می‌رسد که راهی برای شمردن این عدد وجود ندارد و نزدیکترین عدد به آن ۱۷۹۴ صفر دارد.


در هفته جاری با انجام آزمایشات محققین دانشگاه جانز هاپکینز مشخص شد که دوزهای بالای کوکائین با تحریک فعالیت بیش از حد اتوفاژی، سلول‌های مغز را از بین می‌برند.

منبع: خبرگزاری مهر