بحران پهپادی ارتش آمریکا

    •••••  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۷ کد مطلب : 42042/a   

سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و جیانگ جیان گوئو رییس دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه عکس چین زیبا که در محل کتابخانه ملی ایران برگزار شد با یکدیگر ملاقات و مذاکره کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه واشنگتن پست گزارش کرده است: مشکلات الکتریکی این پهپادها را به دردسر انداخته و باعث شده 20 پهپاد بزرگ نیروی هوایی نابود و یا متحمل دست کم دو میلیون دلار خسارت در رویدادهای سال گذشته میلادی شوند که بدترین آمار سالانه تاکنون محسوب می‌شود. در همین حال پنتاگون نیز میزان این مشکلات را پنهان کرده و جزئیات اکثر سوانح را مخفی نگه داشته است.

 

روزنامه واشنگتن پست نوشته است: به طور کلی بیش از 400 پهپاد نظامی بزرگ آمریکا از انواع مختلف از سال 2001 میلادی سقوط کرده‌اند.

 

در تحقیقات این روزنامه آمده است: هیچ کس در سوانح پهپادی کشته نشده اما اسناد نشان می‌دهد که از وقوع اکثر فاجعه‌ها جلوگیری شده است. این اسناد افشا می‌کنند که یک پهپاد "پردیتور" 8 / 3 میلیون دلاری مجهز به موشک "هلفایر" ژانویه سال 2010 میلادی در نزدیکی قندهار سقوط کرد چرا که خلبان متوجه نشده بود که این پهپاد را وارونه هدایت کرده است.

 

اگرچه اکثر این پهپادهای دارای نقص در مناطقی جنگی سقوط کرده‌اند، اما تعدادی از آن‌ها در جریان پروازهای آزمایشی و آموزشی در آمریکا نابود شده‌اند.

منبع:ایسنا