ایجاد اشتغال برای ۲ هزار نفر با ایجاد شرکت‌های تعاونی

    •••••  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۹ کد مطلب : 42332/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس احمد دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت‌های تعاونی در تسریع رشد و توسعه استان موثر هستند، از ایجاد شرکت‌های تعاونی استقبال می‌شود.

 


وی تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان، شرکت‌های تعاونی توسعه روستایی و دانش‌بنیان، فارغ‌التحصیلان و مهارت آموختگان را از برنامه‌های ویژه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در راستای توسعه تعاونی این استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با ایجاد شرکت‌های تعاونی، منابع مردمی به سمت تولید سوق می‌یابد، تصریح کرد: 110 تعاونی در استان آذربایجان غربی فعالیت دارد که این تعاونی‌ها دارای 2 هزار و 242 عضو هستند.


مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تشکیل تعاونی‌ها زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم می‌کنند، ادامه داد: با وجود این تعداد تعاونی زمینه اشتغال 2 هزار نفر در این استان فراهم شده‌است.


این مسئول با اشاره به مبحث اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد، اعلام کرد: تشکیل شرکت‌های تعاونی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری دارد چراکه با شرکت اقشار مختلف مردم زمینه توسعه فراهم می‌شود.


مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه روز به روز بر تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان افزوده می‌شود، اظهار داشت: باید با تدبیر خاصی از این فارغ‌التحصیلان حمایت شغلی شود.


وی با بیان اینکه باید توانمندی‌های استان را در این زمینه مد نظر داشته‌باشیم، تصریح کرد: تعاونی‌‌ها یکی از سه اصل مهم در اقتصاد کشور محسوب می‌شود که باید برای تشکیل و آغاز به کار آنها تلاش شود.