تروریست‌هانمی‌توانند با نقاب جدید وارد عرصه سیاسی سوریه شوند

    •••••  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۷ کد مطلب : 42428/a   

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان گفت که تروریست‌ها نمی‌توانند با نقاب جدید وارد عرصه سیاسی سوریه شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، "سیگرید کاگ" با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران‌های منطقه اظهار داشت: لبنان را نمی توان جدای از بحران‌های موجود در منطقه مدنظر قرار داد. لبنان از این بحران ها بویژه بحران سوریه تاثیر جدی می‌پذیرد و لذا حل بحران سوریه نقش بسزایی در حل مشکلات لبنان دارد.

 

وی با تاکید بر ضرورت تداوم رایزنی با جمهوری اسلامی ایران برای برون رفت ازبحران سوریه اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران در این راستا می‌تواند نقش بسزایی ایفا نماید .

 

امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ضمن تشریح آخرین وضعیت تحولات سوریه و منطقه تاکید نمود جمهوری اسلامی ایران حداکثر تلاش خود را می‌نماید تا بحران سوریه از طریق گفتگ‌وی طرف‌های مختلف حل گردد.

 

وی لجاجت عربستان سعودی را برای وارد کردن برخی تروریست‌های شناخته شده، به اسم معارض در گفتگوهای سوریه را رویکرد غیر سازنده خواند و گفت تروریست‌های که رویکردهای مجرمانه وشناخته شده داشته‌اند نمی‌توانند با نقاب جدیدی قصد ورود به عرصه‌های سیاسی و حاکمیتی را داشته باشند واین رفتار را اقدامی تحمیلی ومغایر با خواسته‌ها واراده قاطبه مردم سوریه توصیف نمود .

 

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به محاسبات غلط رژیم صهیونیستی در برخورد با واقعیت‌های موجود در سوریه و لبنان اظهار داشت : بدون شک اقدامات نسنجیده آن رژیم می‌تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد و سزاوار است سازمان ملل اهتمام بیشتری جهت جلوگیری از اقدامات خصمانه آن رژیم بعمل آورد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم