۲۸ برنامه احیای دریاچه ارومیه

    •••••  پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۳ — ۲۲:۳۶ کد مطلب : 435/a   

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از تدوین 28 عنوان برنامه در قالب برنامه جامع فرهنگی در راستای طرح احیای دریاچه ارومیه خبر داد .

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، هادی بهادری معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی روز پنجشنبه در جلسه کمیته فرهنگی ستاد استانی احیای دریاچه ارومیه افزود: این برنامه ها برای اختصاص 110 میلیارد ریال اعتبار اجرایی به ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه اعلام شده اند.
بهادری افزود: یکی از مهمترین موارد توجه شده در این بسته فرهنگی، اجرای برنامه های آموزشی است که این امر به دلیل جایگاه آموزش در توسعه همه جانبه مورد توجه قرار گرفته است.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: می توان با آگاه سازی از طریق برنامه های فرهنگی و ارائه آموزش های کاربردی در راستای نقش آفرینی عموم مردم در احیای دریاچه ارومیه گام برداشت.
بهادری، یکی از نشانه های موفقیت در آموزش در راستای احیای دریاچه ارومیه را کاهش 35 درصدی مصرف آب در روستاهای " پایلوت" طرح استقرار کشاورزی پایدار در روستاهای حاشیه دریاچه ارومیه عنوان کرد و افزود : این مهم تنها با ارائه آموزشهای مقدماتی در امور مزرعه حاصل شد که نشان می دهد می توان در عرصه آموزش به موفقیت های بیشتری دست یافت.

دریاچه ارومیه در 18 سال گذشته با پدیده خشک شدن مواجه بوده است و در حال حاضر نزدیک به دو میلیارد مترمکعب آب دارد.
این در حالیست که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توجه ویژه ای به دریاچه ارومیه شده که نتیجه آن تدوین برنامه هایی در حوزه های مختلف اجرایی بوده است.

ا.ا