وداع ایران با جام شانزدهم

    •••••  جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۳:۳۴ کد مطلب : 440/a   

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت 10 صبح امروز در ورزشگاه کانبرا استرالیا به مصاف عراق رفت .

در این بازی سرنوشت ساز ، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران ترکیب تیم را به این ترتیب قرار داد ؛ علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی،‌ مرتضی پور‌علی‌گنجی، احسان حاج‌صفی، وریا غفوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی، مهرداد پولادی، اشکان دژاگه و سردار آزمون .
نیمه اول بازی با گل سردار آزمون در دقیقه 24 بازی به پایان رسید و بازیکنان به رختکن رفتند .

تنها اتفاق بد این نیمه ، اخراج مهرداد پولادی در دقیقه 43 بود که باعث نگرانی سرمربی تیم ایران شد .

نیمه دوم در حالی شروع شد که ایران ده نفره به میدان آمد وبا یک تعویض آغاز کرد بدین ترتیب که  وحید امیری به جای مسعود شجاعی به میدان آمد . این تعویض ظاهرا به دلیل اخراج پولادی صورت گرفت.

در دقیقه 55 بازی عراق گل مساوی را زد.

در دقیقه60 بازی سردار آزمون دچار مصدومیت شد وعلیرضا جهانبخش به جای وی وارد میدان شد. در دقیقه 66 بازی، عراق باز هم حمله کرد و بازیکنان توپ را در داخل محوطه جریمه دفع کردند.در دقیقه 67 یاسر قاسم بازیکن عراق به دلیل خطا روی نکونام کارت زرد گرفت.

بازی در 90 دقیقه با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و دو تیم باید دو تا 15 دقیقه دیگر به مصاف هم بروند .در وقت اضافه اول ابتدا یونس محمود با یک ضربه سر گل دوم عراق را به ثمر رساند  و سپس در دقیقه 104 ضربه کاشته را حاج صفی ارسال کرد که دروازه بان عراق توپ را به کرنر فرستاد. ضربه کرنر تیموریان را پورعلی گنجی با ضربه سر به گل تبدیل کرد. و نتیجه دو بر دو شد .

وقت اضافه دوم با حمله ایران شروع شد. در دقیقه 108 شوت بازیکن عراق به مدافعان ایران برخورد کرد و توپ تبدیل به ضد حمله به نفع ایران شد.در دقیقه 110 حمله عراق بی حاصل بود و توپ به اوت رفت.در دقیقه 112 مهاجم عراق در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد که غفوری توپ را به کرنر فرستاد.

پورعلی گنجی در دقیقه 113 روی مهاجم عراق خطای پنالتی مرتکب شد.ضربه پنالتی را در دقیقه 114 ضرغام اسماعیل تبدیل به گل سوم عراق کرد.در دقیقه 117 بازهم صاحب کرنر شدیم. ضربه کرنر را تبدیل به گل سوم کردیم. رضا قوچان نژاد بازی را به تساوی کشاند. و کار به ضربات پنالتی کشیده شد .

ضربه اول پنالتی را حاج صفی به بالای دروازه زد . سپس بازیکن عراقی نیز ضربه پنالتی خود را به خارج زد . سپس نوبت به ایران رسید و پور علی گنجی ضربه دوم پنالتی را به گل تبدیل کرد . ضربه دوم پنالتی ها را عراقی ها هم به گل تبدیل کردند .

پنالتی سوم ایران را نکونام به گل تبدیل کرد . سپس عراقی ها هم گل سوم خود را به ثمر رساندند .پنالتی چهارم ایران را سید جلال حسینی به ثمر رساند و عراقی ها هم گل چهارم خود را به گل رساندند. پنالتی پنج را غفوری به گل رساند و عراقی ها پنجمین پنالتی خود را به ثمر رساندند .

نوبت به پنالتی های تک به تک رسید و جهانبخش اولین گل را به ثمر رساند .نوبت به عراقی ها رسید وآنان هم به گل رسیدند .

پنالتی بعدی را تیموریان به گل رساند . عراق هم در پنالتی تک به تک به گل رسید .

پنالتی تک به تک بعدی را امیری به تیرک دروازه زد . بازیکن عراقی نیز توپ را وارد دروازه کرد و با این گل ، ایران در مجموع ، نتیجه را ده(10)بر نه(9)به عراق واگذار کرد و با توجه به شایستگی های بازیکنان ، از راهیابی به مرحله بعدی باز ماند .

ا.ا