خشم رسانه نفتی عربی از رایزن فرهنگی ایران و شبکه العالم

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۶ کد مطلب : 44722/a   
رسانه‌های وابسته به دلارهای نفتی عربی، در ادامه تلاش برای ایران‌هراسی و گسترش شیعه‌ستیزی این بار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و شبکه العالم را هدف حملات خود قرار داده اند.

به گزارش تحلیل ایران، در همین راستا روزنامه بحرینی "الایام" با حمله به رایزن فرهنگی ایران و شبکه خبری العالم، مدعی شد که "تشیع سیاسی" پس از گذر از بحرین، یمن، عربستان و کویت؛ هم اکنون به دروازه های "وهران" دومین شهر بزرگ الجزایر و سایر شهرهای این کشور رسیده است.


الایام در مقاله ای با عنوان "ابعاد تشیع سیاسی از خلیج فارس تا الجزایر" از آنچه "تشیع سیاسی" نامیده، به عنوان بزرگ ترین خطری یاد کرد که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، "طعم تلخ آن را چشیده اند".

الایام در ادامه سمپاشی‌های خود علیه تشیع و ایران، مدعی شد که محافل الجزایر خشم و نگرانی خود را در این رابطه ابراز کرده اند، اما مقامات الجزایری به این درخواست ها واکنش نشان نمی دهند.


به ادعای این روزنامه طرح "تشیع سیاسی" ایران در الجزایر توسط امیر موسوی رایزن فرهنگی سفارت ایران در الجزایر هدایت می شود که به زبان عربی تسلط دارد؛ و افزایش گزارش ها و اخبار مربوط به مغرب عربی در شبکه العالم، نشانه تلاش ایران برای نفوذ به این منطقه است!


الایام با اشاره به مصاحبه ها و اظهارنظرهای امیر موسوی در شبکه های ماهواره ای مختلف، از دفاع جانانه وی از اسلام ناب محمدی و آموزه های اصیل آن که پوشالی بودن اعتقادات تکفیری های وهابی را برملا می کند و همچنین حقانیت و مظلومیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را در جهان نشان می‌دهد، به عنوان "توانایی های خاص" موسوی در زمینه انتشار طرح تشیع سیاسی یاد کرده و مدعی شد که تهران به همین دلیل او را به عنوان رایزن فرهنگی ایران در الجزایر برگزیده است تا در گسترش به اصطلاح طرح "تشیع سیاسی" در میان کشورهای مغرب عربی اقدام کند.


این روزنامه بحرینی در ادامه ادعاهای خود علیه تشیع و ایران، از اینکه برخی در کشورهای مغرب عربی مانند تونس و الجزایر تحت تاثیر تبلیغات سوء الایام و رسانه های همقطارش قرار نگرفته اند، ابراز تاسف کرده و نوشت: "به نظر می رسد برخی از تجربه تلخی که ما در کشورهای عرب حوزه خلیج (فارس) بر اثر گسترش تشیع سیاسی با آن مواجه شدیم، درس عبرت نگرفته اند."


الایام در ادامه و در دخالتی آشکار در امور الجزایر، از دولت این کشور خواست تا امیر موسوی را به عنوان یک "عنصر نامطلوب" از این کشور بیرون براند. این روزنامه بحرینی در ادامه به گزارش های انتشار یافته از سوی شبکه تلویزیونی العالم در مورد کشورهای مغرب عربی اشاره کرده و از افشای واقعیت های مربوط به جهان و کشورهای عربی و اسلامی توسط این شبکه ابراز نگرانی کرده است.


منبع: مهر