وزیر دادگستری: پرونده رحیمی اقتدار قوه قضاییه را نشان داد

    •••••  یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۲:۱۴ کد مطلب : 451/a   

وزیر دادگستری با اشاره به پرونده محمدرضا رحیمی، گفت: امیدواریم دیگر چنین تخلفاتی در این سطح در کشور به وجود نیاید.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری امروز یکشنبه در حاشیه نشست ملی بررسی حالات و شیوه‌های استرداد اموال ذیل کنوانسیون ملل متحد برای مبارزه با فساد با توجه به عملکرد قوه قضاییه در رابطه با پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد رئیس دولت دهم، گفت: متهم این پرونده یکی از مقامات عالی‌ رتبه در کشور بود و نفس این رسیدگی بسیار حائز اهمیت است. رسیدگی به این پرونده اقتدار دستگاه قضایی و اهمیت این پرونده را نشان می‌دهد.

مصطفی پورمحمدی افزود : رسیدگی به این گونه پرونده‌ها نیاز جدی جامعه ما است. ما امیدواریم دیگر چنین تخلفاتی در این سطح در کشور به وجود نیاید و اگر انسانی در معرض این تخلفات قرار گرفت ، اقتضای عدالت این است که به آن رسیدگی و برخورد قاطع با آن طبق صورت گیرد.

وزیر دادگستری خاطر نشان کرد: این پرونده 5 سال است که مطرح شده که در این مدت به اطلاعات لازم در این پرونده دسترسی پیدا کرده‌اند؛ چرا که متهمان زیادی در این پرونده مطرح بودند. همچنین حسابرسی در این پرونده طولانی و تشریفات دادرسی نیز طولانی بود؛ زیرا تخلفات متعددی در این پرونده صورت گرفته بود.

پورمحمدی با بیان اینکه وقتی در پرونده‌ای نام افراد مهم مطرح می‌شود ، حساسیت‌ها نیز بیشتر می‌شود، گفت: به دلیل همین موضوع عملاً زمان رسیدگی به پرونده نیز طولانی می‌شود و این پرونده محکوم به این تشریفات شد و اگر ما بتوانیم تشریفات را کم کنیم ، قطعاً بازدارنده‌تر خواهد بود؛ زیرا هم رسیدگی سریع‌تر می‌شود و هم در پیشگیری تاثیر دارد.

ا.ا