مذاکرات هسته ای آزمون صداقت ۱&#۴۳;۵ در لغو تحریمهاست

    •••••  یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۷:۵۱ کد مطلب : 454/a   

داویت اوسو باشویلی، رییس مجلس گرجستان در دیدار با علی شمخانی بر لزوم گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و گرجستان تاکید کردند .

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ،  داویت اوسو باشویلی، رییس مجلس گرجستان امروز یکشنبه در دیدار با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با حمایت از برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران ابراز امیدواری کرد روند مذاکرات هسته‌ای به نتیجه‌ای سازنده و توافقی جامع که در آن حقوق ایران لحاظ شده باشد ، منجر شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش مناسبات و همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان دو کشور، مقابله با تهدیدات مشترک مانند تروریسم و تسهیل مسیرهای حمل و نقل و انرژی را از جمله موضوعات مورد علاقه دو طرف دانست.

شمخانی تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به مذاکرات توام با حسن نیت بوده و گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز این مساله را تایید می‌کند اما متناسب با رفتار و عملکرد طرف مقابل واکنش مناسب و اقدام مقتضی را خواهیم داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: مسوولیت هرگونه کارشکنی در مسیر مذاکرات و اتخاذ رویکردهایی که بی‌نتیجه بودن آن‌ها در گذشته نیز اثبات شده متوجه طرف مقابل خواهد بود.

شمخانی اولین قدم در مقابله با تهدیدات گروه‌های تروریستی را قطع حمایت‌های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی به آن‌ها دانست و افزود: عملکرد واقعی نیروهای موسوم به ائتلاف در عراق و سوریه نشان می‌دهد عزم جدی در این مسیر وجود ندارد.

ا.ا