در سفر سر کنسول پاکستان به خراسان شمالی پیشنهاد شد؛مشارکت در

    •••••  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۸ کد مطلب : 45582/a   
به گزارش تحلیل ایران ،محمد رضا موفق، مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان شمالیدر این باره اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور پاکستان تجربه تولید منسوجات را دارد و خراسان شمالی نیز از قطب های تولید پنبه در ایران است، بنابراین سر کنسول کشور پاکستان پیشنهاد کرد که کشور پاکستان و استان خراسان شمالی می توانند واحدهای تولیدی منسوجات را در این استان راه اندازی کنند.
افزون بر این، موفق تصریح کرد: سرکنسول پاکستان همچنین برپایی نمایشگاه منسوجات در خراسان شمالی را پیشنهاد داد که با مشارکت دو کشور برگزار شود.
وی در بخشی دیگر از سخن خود بر تاکیدات سرکنسول پاکستان و اتاق بازرگانی خراسان شمالی بر افزایش پذیرش و حضور هیات های تجاری پاکستان و خراسان شمالی در دو کشور نیز اشاره کرد و گفت: آنان معتقد هستند که با این رفت و آمدها، تجار دو کشور می توانند از مزایای صادرات، واردات و گردشگری یکدیگر استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: دو طرف گفت و گو همچنین معتقد هستند که خراسان شمالی از ظرفیت های تولیدی مواد غذایی از جمله گوشت قرمز، گوشت سفید، خشکبار، سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و انگور و دیگر میوه ها برخوردار است و کشور پاکستان نیز از ظرفیت تولیدی انبه، موز و برنج بهره مند است و دو کشور می توانند در این زمینه ها با یکدیگر تبادلات تجاری داشته باشند.
این مسئول همچنین به ظرفیت های گردشگری خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: در بسته های نرم افزاری، تمامی ظرفیت های تولیدی و گردشگری خراسان شمالی را برای سرکنسول پاکستان و هیات تجاری همراهش به نمایش گذاشتیم همچنین این بسته ها را در اختیار آنها قرار دادیم تا برای ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و تبادل گردشگران در آینده نزدیک قراردادهایی منعقد شوند.
وی همچنین افزود: در این نشست پیشنهاد  خواهر خواندگی خراسان شمالی با یک شهر بزرگ پاکستان نیز مطرح شد تا شهرداران خراسان شمالی و شهر منتخب پاکستان با یکدیگر تبادلات تجربی و شهرسازی داشته باشند.
وی در خاتمه عنوان کرد: گفت و گوها میان سر کنسول پاکستان و اتاق بازرگانی خراسان شمالی انجام شد که امیدوار هستیم در سال آینده نیز شاهد عقد تبادلات تجاری و گردشگری بین خراسان شمالی با کشور پاکستان باشیم.
افزون بر این، موفق گفت: در این نشست درباره محدودیت هایی که تجار دو طرف با آن روبرو هستند نیز گفت و گو شد تا در آینده نزدیک بر رفع موانع تجاری اقدام شود.
منبع:اترک