نظام جمهوری اسلامی با حضور پای صندوق رای تجدید حیات می یابد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۲ کد مطلب : 47083/a   

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با حضور مردم پای صندوق رای تجدید حیات می‌یابد گفت: انتخابات حیات و روح تازه‌ای به نظام می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه صنعتی قم، اظهار داشت: انتخاب نام فجر برای روزهای ورود امام خمینی (ره) به ایران تا پیروزی انقلاب به این معنا است که در زمان طاغوت تاریکی و ظلمت کشور فراگرفته بود و انقلاب سبب نورانی‌شدن کشور شد.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات تاکید کرد: حتی اگر افرادی انقلاب و نظام را قبول ندارند، در انتخابات شرکت کنند و باید مجموع ملت در نظر گرفته شود و تمام احزاب و جناح‌ها کنار هم کار کنند.

 

وی با بیان اینکه نصایح قرآنی فراگیر است، بیان کرد: اشاره خداوند در قرآن به مورد آزمایش قرار گرفتن انسان‌ها در تمام شئونات زندگی به این معنا است که هیچ انسانی به حال خود واگذار نشده است.

 

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: دلربایی و زینت داشتن دنیا در تمام جنبه‌ها برای انسان‌ها به این دلیل است که با داشتن این زینت آزمایش معنا پیدا می‌کند چرا که وقتی انسان طبعا به چیزی علاقه نداشته باشد نمی‌توان با آن وی را امتحان کرد و خداوند حتی اعمال بد منحرفان را زینت می‌دهد و اگر حجاب نفس و شهوت برداشته شود حکم عقل را تشخیص می‌دهند.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تاکید کرد: انقلاب و حرکت انقلابی امام خمینی (ره) برای کنار رفتن حجاب‌های نفسانی بود تا نشان دهد که مسئولان رژیم سابق به فکر مردم نبودند وگرنه مملکت را به دست اجانب نمی‌سپردند.

 

وی با بیان اینکه اگر مردم دعوت امام خمینی (ره) را نمی‌پذیرفتند، سرنگونی رژیم شاهنشاهی مقدور نبود، گفت: از سوی دیگر مردم نیز از حکومت پهلوی به ستوه آمده و در انتظار منجی بودند که این انتظار سبب تحقق انقلاب اسلامی شد.

 

آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: خداوند نعمت انقلاب را به ما سپرده است و ما باید نگهدار آن باشیم و هدف از سفارش مردم به حضور در صحنه‌های مختلف آگاهی نسل آینده از انقلاب و اهداف و آرمان‌های آن است.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با حضور مردم پای صندوق رای تجدید حیات می‌یابد افزود: انتخابات حیات و روح تازه‌ای به نظام می‌دهد و در هر دوره نمایندگان قبلی می‌توانند تجربیات خود را منتقل می‌شود و مشکلات گذشته توسط منتخبان مردم حل شود.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به اینکه ارتباط بین دانشجو و روحانی سبب رشد فضل و کمال دو طرف می‌شود، گفت: انتظار ما از دانشگاه صنعتی قم بیشتر است چراکه این دانشگاه در مجاورت با حوزه علمیه است و این مجاورت سبب تبادل و توازن بین دو قشر دانشجو و طلبه می‌شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم