غول‌های ژاپنی آماده تامین مالی طرح‌های معدنی

    •••••  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۲ کد مطلب : 47216/a   

هیاتی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ژاپنی آمادگی خود را برای تامین مالی و مشارکت در طرح‌های معدنی و صنایع معدنی ایران اعلام کردند.

به گزارش تحلیل ایران، مدیران شرکت‌های نیپون استیل،‌ هلدینگ‌های میتسوبیشی،‌ کاوازاکی، توشیبا و‌ جِی‌جی‌سی همراه با مدیران ارشد وزارت انرژی، صنعت،‌ معدن و تجارت ژاپن و نِدو (NEDO) به عنوان سازمان توسعه فناوری انرژی و صنعت ژاپن، در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو از آمادگی خود برای تامین مالی و مشارکت در سطوح مختلف پروژه‌های معدنی و صنایع معدنی در امور مهندسی و طراحی،‌ اجرا،‌ محیط‌زیست و کاهش مصرف انرژی خبر دادند.

نماینده وزارت انرژی،‌ صنعت معدن و تجارت ژاپن در این دیدار تاکید کرد که قراردادهای این شرکت‌ها،‌ مورد حمایت دولت ژاپن است و حمایت‌های لازم برای تامین مالی و ارایه فناوری‌های جدید صورت می‌گیرد.

همچنین ارایه جدیدترین فناوری در بخش‌های تولید محصول و تامین انرژی از دیگر پیشنهادهایی بود که از سوی غول‌های ژاپنی ارایه شد.

مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدور نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت کاهش مصرف انرژی گفت: استفاده از فناوری‌های جدید که به کاهش مصرف انرژی بینجامد جزو اصول برنامه‌ریزی بخش معدن و صنایع معدنی ایران است که توسط ایمیدرو پیگیری می‌شود.

کرباسیان با اشاره به برنامه توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ایران افزود: برای اجرایی‌شدن برنامه‌ها،‌ باید دیدارهای جداگانه و رو در رو گذاشته تا اهداف مورد نظر برای همکاری‌ها محقق شود.

وی تاکید کرد: امور زیربنایی همچون احداث بنادر و اسکله اختصاصی برای مناطق صنایع انرژی‌بر،‌ از جمله دیگر راه‌های همکاری دو طرف خواهد بود.
منبع: ایسنا