آیا احمدی نژاد از قوه قضاییه تشکر خواهد کرد؟

تحلیل ایران
    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۴:۱۱ کد مطلب : 474/a   

اکنون که رسیدگی قضایی و قانونی به یکی از پرونده های  محمد رضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد به پایان رسیده و وی به 5 سال حبس و رد مال و انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شده است جا دارد برخی از ابعاد این مساله اشکار شود.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران در ابتدا جا دارد از قوه قضاییه و رئیس محترم این قوه تشکر شود که با اقتدار به این پرونده رسیدگی کرده و علی رغم فشارهای زیاد نشان دادند در نظام اسلامی همچنان عزم جدی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود دارد حتی اگر رییس سابق ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ! متهم به فساد باشد.

در این میان تعجب برانگیز تر از هرچیز نامه اخیرمحمود احمدی نژاد است که در آن هم روند رسیدگی قانونی به پرونده رحیمی تلویحا زیر سوال رفته و با کنایه از ان یاد شده است و هم تخلفات رحیمی مربوط به دوران قبل از همکاری او با دولت عنوان شده است . در این خصوص باید گفت جناب احمدی نژاد اولا که انشالله به زودی با اطلاع رسانی قوه محترم قضاییه ابعاد گوناگون این پرونده اعلام خواهد شد تا معلوم شود که تخلفات رحیمی در چه زمان و دوره ای صورت گرفته است ثانیا شما که علم به این اتهامات در آن زمان داشتید چرا رحیمی را به سمت ها ی مهم و کلیدی گماردید؟ و چرا خلاف سوگندتان در برابر قران امانت مردم به نا اهل واگذار کردید؟

همچنین باید از جناب احمدی نژاد این گلایه را کرد که چرا بعد از صدور حکم قاطع دستگاه قضایی در نامه ای از ایت الله املی لاریجانی و قضات محترم این قوه تشکر نکرده است ؟ شاید بپرسید چرا تشکر ؟ در پاسخ باید گفت در زمانی که پرونده اقای رحیمی در قوه قضاییه در دستور کار قرار گرفت بنا بر نظر چند قاضی خبره  و امین  سطح اتهامات رحیمی معاون اول وقت رئیس جمهور و شواهد و مدارک در حدی بود که ایشان در آن زمان قطعا و ضرورتا باید بطور موقت بازدداشت می شد اما مسوولان ذی ربط در نظام  با رعایت برخی مصلحت ها مانع از بازداشت معاون اول رییس جمهور شدند و اجازه دادند که این مساله ضمن ا دامه رسیدگی با پایان دوره دولت دهم موکول شود .

 در ان زمان هم احمدی نژاد بجای تشکر از همراهی و مدارای نظام با او از طریق تیم رسانه ای و عملیات روانی خود اینطور وانمود کرد که او دیگران را تهدید به افشا گری کرده است در حالی که واقعیت این نبود . زیرا اولا احمدی نژاد هیچ گاه چیزی برای افشا نداشته و ندارد و ثانیا روش ارعاب و تهدید در نظام اسلامی نمی تواند کار ساز باشد .

امروز نیز بسیاری از واقعیات را مسئولان ذی ربط نمی توانند بخاطر مصالح کشور از زبان خودشان بیان کنند ولی رسانه های می توانند برای دفاع از حقیقت و نظام مقدس جمهوری اسلامی وخدمتگزاران حقیقی ان و از همه مهمتر جلب اعتماد مردم عزیز کشوردر این خصوص اطلاع رسانی کنند و سایت تحلیل ایران نیز در چارچوب قانون و اخلاق و وظایف رسانه ای خود چنین خواهد کرد.