دولت باید آمارهای اقتصادی را به صورت شفاف به مجلس اعلام کند

    •••••  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۵۳ کد مطلب : 47658/a   

عضو لیست اصولگرایان تهران تأکید کرد: دولت باید آمارهای دقیق و شفافی در زمینه مسائل اقتصادی اعلام کند، چرا که اگر مجلس آمار اقتصادی را نداند دچار مشکل می‌شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، مهدی وکیل‌پور عضو لیست اصولگرایان تهران در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، اظهار داشت: ائتلاف اصولگرایان جمعی از جوانان را انتخاب کرد تا در حوزه ائتلاف برنامه جوانان را اعلام کنند.

 

وکیل‌پور ادامه داد: مانند دوره‌های گذشته، برخی جریانات خاص، مطالبات جعلی برای جوانان درست می‌کنند و با سوءاستفاده، آن را نمایندگی هم می‌کنند، در حالی که امروز مطالبه اصلی جوانان، اشتغال، ازدواج و مسکن است.

 

عضو لیست اصولگرایان تهران تصریح کرد: جوانان می‌خواهند که نمایندگانشان در مجلس در حوزه مطالبه‌گری برای مطالبات حقیقی آنها کار کنند، چرا که یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها تأمین آینده و شغل فرزندانشان است.

 

وی با تأکید بر اینکه از دغدغه‌های ما حل این معضلات برای نسل جوان است، افزود: دولت باید آمارهای دقیق و شفافی در زمینه مسائل اقتصادی اعلام کند، چرا که اگر مجلس آمار اقتصادی را نداند دچار مشکل می‌شوند.

 

وکیل‌پور با بیان اینکه مردم از مجلس انتظار دارند که از دولت مطالبه‌گری کند، یادآور شد: چرا باید آمار قرارداد ایران با شرکت ایرباس و پژو و میزان حل مشکل اشتغال کارگران این کشور محرمانه بماند؟ آیا آمار آنها نیز محرمانه است؟

 

این فعال سیاسی با اشاره به وضعیت اخذ وام از بانک‌ها برای جوانان، خاطرنشان کرد: اگر این وام‌ها با حجم نقدینگی بالا به جای اینکه برای چند واحد صنعتی خاص هزینه شود، برای واحدهای تولدیی کوچک ارائه می‌شد، بهتر بود.

 

وی درباره وکیل‌الدوله بودن برخی نمایندگان نیز خاطرنشان کرد: همانطور که امام فرمودند مجلس در رأس امور است و مردم نیز توقع دارند مطالباتشان توسط نمایندگان آنها از دولت پیگیری شود.


منبع:خبرگزاری فارس