فایننشال تایمز: ترکیه در حال غرق شدن در خشونت است

    •••••  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۵ کد مطلب : 48824/a   

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز تاکید کرد: انفجار اخیر در شهر آنکارا نشان داد که ترکیه درحال غرق شدن در چرخه خشونت است و رئیس جمهور این کشور باید سیاست واقعگرایانه ای درقبال سوریه اتخاذ کند.


به گزارش تحلیل ایران، روزنامه فایننشال تایمز نوشت: انفجار روز چهارشنبه در آنکارا که به کشته شدن دهها نفر انجامید، نشان می دهد که ترکیه درحال غرق شدن در چرخه خشونت هایی است که همسایه جنوبی اش را در نوریده است.

 

این روزنامه افزود: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه باید سیاست های خود در قبال سوریه را براساس محاسبات واقعگرایانه ترسیم کند.

 

روزنامه فایننشال تایمز تصریح کرد: اردوغان در سال 2011 میلادی پیش داوری کرده بود که نظام بشار اسد رئیس جمهور سوریه سرنگون خواهد شد، اما نادرستی این پیش داوری به اثبات رسید.

 

به نوشته این روزنامه، تلاش اردوغان برای سرنگون کردن نظام بشار اسد باعث شد که ترکیه به گذرگاههای عناصر مسلحی درآید که قصد عزیمت به سوریه را دارند. این درحالی است که روسیه برای حمایت از بشار اسد در سوریه وارد عمل شده است.

 

روزنامه فایننشال تایمز هشدار داد: "سخن از اعزام نیروهای زمینی ترکیه به سوریه ممکن است ناتو را به رویارویی نظامی با روسیه بکشاند".

 

این روزنامه نوشت: آمریکا باید آنکارا را درقبال اهمیت حمایت واشنگتن از کُردها در سوریه در مقابله با گروه داعش که بزرگترین خطر برای منطقه است، مطمئن کند.

 

روزنامه فایننشال تایمز در عین حال توصیه کرد: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا باید همچنین از انتظارات جدایی طلبانه هم پیمانان کُرد خود جلوگیری کند تا به آنکارا اطمینان بدهد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم