وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز کشور عراق است

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۴ کد مطلب : 49457/a   

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه وحدت میان ایران و عراق موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه باشد، گفت: عراق کشور شجاعت و فرهنگ و علم و کمال است که حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز امروز این کشور است.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با رئیس قبایل عراق اظهار داشت: عراق کشور شجاعت و فرهنگ و علم و کمال است که حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز امروز این کشور است.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه از قرآن کریم درباره اهمیت وحدت افزود: آیه‌ای را برای شما تفسیر می‌کنم و اعتقاد دارم که همه ملت‌ها و مردم که به این آیه عمل می‌کنند، دنیا و آخرت‌شان تامین می‌شود.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اهمیت جهاد در اسلام بیان کرد: خداوند بیان کرده که وظیفه مسلمانان جهاد است که این جهاد شامل جهاد علمی و فقهی و نظامی می‌شود.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: جهاد و اخلاص برای مسلمانان است که اگر جهاد و اخلاص را مورد توجه قرار دهیم عاقبت به خیر می‌شویم.

 

وی بااشاره به جایگاه و ارزش دین اسلام گفت: اسلام دارای فرهنگ عظیمی است و این فرهنگ مسلمانان را به همه فرهنگ‌های عالم می‌رساند.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آثار و برکات وحدت مسلمانان افزود: شیعیان و اهل‌سنت باید متحد باشند و عقاید خود را با احترام در مجالس علمی بیان کنند و اگر اهل سنت و شیعه وحدتی نداشته باشند دشمن از این موضوع سوءاستفاده می‌کند.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه وحدت میان ایران و عراق موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه باشد، بیان کرد: ملت ایران و عراق در مقابل دشمن مشترک خود اتحاد داشته باشند زیرا مشترکات فرهنگی و مذهبی خوبی میان این دو کشور وجود دارد و مردم عراق همواره مهمان‌نوازی‌شان را در مراسم‌های مذهبی به خوبی نشان داده‌اند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم