محل برگزاری بازی فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ مشخص شد

    •••••  چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۵ کد مطلب : 50779/a   

کمیته برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو، ورزشگاه محل برگزاری فینال فوتبال مردان این رقابت‌ها را مشخص کرد.


به گزارش تحلیل ایران، ورزشگاه ماراکانا به عنوان استادیوم محل برگزاری بازی فینال مسابقات فوتبال المپیک 2016 ریودوژانیرو معرفی شد. ماراکانا که معروف‌ترین و جزو قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های برزیل است، دو سال پیش نیز محل برگزاری دیدارهای مهم جام جهانی 2014 برزیل از جمله بازی فینال این رقابت‌ها، میان تیم‌های ملی آلمان و آرژانتین بود.

 

ورزشگاه ماراکانا که در شهر ریودوژانیرو واقع است علاوه بر میزبانی از بازی فینال مسابقات فوتبال مردان المپیک 2016 که در تاریخ 19 آگوست (28 مرداد) برگزار خواهد شد، محلی خواهد بود که مراسم قرعه‌کشی بازی‌های مرحله گروهی مسابقات فوتبال مردان المپیک در تاریخ 14 آوریل (25 فروردین) در آن صورت می‌گیرد.

 

تیم امید برزیل که در المپیک 2016 با استفاده از امتیاز میزبانی به مرحله گروهی راه پیدا کرده، امیدوار است که با هدایت کارلوس دونگا - کسی که هدایت تیم ملی برزیل را هم برعهده دارد - برای اولین بار مدال طلای المپیک را کسب کند.

 

ریودوژانیرو یکی از شش شهری است که رقابت‌های فوتبال بازی‌های المپیک 2016 را میزبانی خواهند کرد. پنج شهر دیگر عبارتند از: بلوهوریزونته، برازیلیا، مانائوس، سالوادور و سائوپائولو.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم