دمای تهران به ۲۱ درجه می رسد/ ورود سامانه بارشی جدید از غرب

    •••••  شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۳ کد مطلب : 51479/a   
کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه امروز سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور وارد کشور می شود گفت:تا اواخر وقت فردا اغلب نقاط غربی کشور از بارش های این سامانه بی نصیب نخواهند بود.

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس تحليل آخرين اطلاعات هواشناسي در روز شنبه در جنوب شرق كشور بارش پراكنده باران پيش بيني مي شود. با نزديك شدن يك سامانه بارشي، از شنبه بعد ازظهر بارش باران در جنوب غرب و غرب كشور بصورت پراكنده آغاز مي شود بتدريج با نفوذ بيشتر اين سامانه بر ميزان بارندگي در اين مناطق افزوده مي شود و در روز يكشنبه نيمه غربي كشو را در بر خواهد گرفت.
 
و در روز دوشنبه با همراهي جريانات سرد شمالي با اين سامانه ابتدا در صبح اين روز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف همراه با كاهش دما در استان هاي ساحلي درياي خزر و شمال شرق رخ مي دهد و از بعدازظهر در مناطق مركز و شرق و برخي مناطق جنوب شرق كشور نيز انتظار بارندگي مي رود. اين شرايط در روز سه شنبه نيز ادامه مي يابد. اين سامانه در روز چهارشنبه نيز در مناطق جنوب و شرق و مركز كشور فعال خواهد بود.
 

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی ضرابی کارشناس سازمان هواشناسی در بیان وضعیت هوای کشور گفت: امروز منتظر ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور هستیم، بنابراین استان های واقع در نوار مرزی و غرب کشور همچون خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذرباریجان غربی بتدریج از هوای ابری با بارندگی بهره مند خواهند شد.


وی ادامه داد: تا اواخر وقت فردا غالب نقاط غربی کشور از بارش های این سامانه بی نصیب نخواهند بود، ضمن اینکه بتدریج این سامانه با نفوذ هوای سرد شمالی در روز دوشنبه بیشتر تمرکز بارشی در استان های ساحلی خزر خواهند بود و کاهش دمایی در آن مناطق رخ خواهد داد.


ضرابی افزود: در بخش های مرکزی، شرق، شمال شرق و جنوب شرق نیز در نیمه دوم هفته جاری شاهد بارندگی خواهیم بود آسمان تهران فردا بر خلاف امروز هوای ابری و در برخی ساعات با بارندگی همراه خواهد بود.

دمای هوای امروز تهران در گرمترین حالت به 21درجه و در سردترین دما به 6 درجه بالای صفر خواهد رسید.