مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج‌الله سلحشور آغاز شد

    •••••  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۹ کد مطلب : 51744/a   

مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج الله سلحشور کارگردان تلویزیون و سینما دقایقی پیش با حضور تعدادی از شهروندان و هنرمندان در امامزاده سید جعفر تهران آغاز شد.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج الله سلحشور کارگردان تلویزیون و سینما صبح روز یکشنبه نهم اسفند ماه با حضور تعدادی از شهروندان و هنرمندان در امامزاده سید جعفر تهران آغاز شد.


حبیب ایل‌بیگی، سردار نقدی، حسین پارسایی، علیرضا تابش، جمال شورجه، محمدحسین نیرومند رییس انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، جواد جباری مدیرعامل بنیاد روایت، محسن مومنی رییس حوزه هنری، محمد خزاعی دبیر جشنواره فیلم مقاومت، محمد حمزه زاده مدیر عامل سازمان توسعه سینمایی سوره، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام محمدرضا زائری مدیر مجتمع سرچشمه، الهام چرخنده، جعفر دهقان، محمد هادی قمشی از جمله افرادی هستند که در مراسم حضور پیدا کرده اند.


مجتبی راعی، غلامرضا فرجی، بهروز رضوی، سید جواد رمضان نژاد مدیر شبکه تلویزیونی افق، محمدعلی رامین معاون اسبق مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سردار حسین ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، محمدحسین طباطبایی نژاد رییس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی نیز در این مراسم شرکت کرده اند.


همچنین تعدادی از مداحان صاحب نام شهر تهران در بین حاضران در مراسم هستند و هر لحظه تعداد آنها رو به افزایش است.


سردار نقدی رییس سازمان بسیج  مستضعفین در جمع خبرنگاران با تسلیت درگذشت زنده یاد فرج الله سلحشور گفت: زنده یاد سلحشور از جمله هنرمندانی بود که پایبندی بسیار زیادی به متن و نص داشت و همواره تلاش می کرد تا در صداقت کامل به بیان واقعیات تاریخی بپردازد. او هنرمند ارزشمندی بود هر چند مسئولان در این مورد قدر ناشناسی کردند.

در ابتدای این مراسم که بعد از قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد، گروه موزیک مارش نظامی نواختند.


نریمان پناهی از مداحان صاحب نام تهرانی در کامیون سیاری که برای مراسم تشییع در نظر گرفته به مداحی اهل بیت عصمت و طهارت می پردازد، ضمن اینکه هم اکنون هزاران نفر از شهروندان تهرانی در مراسم حضور پیدا کرده اند.


یکی از نکات قابل توجه مراسم حضور پررنگ مسئولان سینمایی و مدیران سازمان هاست که نسبت به حضور هنرمندان جلوه بیشتری دارد.


پیکر زنده یاد فرج الله سلحشور از خیابان آیت الله اشرفی اصفهانی، ابتدای باغ فیض به سمت امامزاده سید جعفر تشییع و در همان محل دفن می شود.


سازمان هنری رسانه ای اوج نیز همزمان با مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج الله سلحشور پیام تسلیتی را منتشر کرد.


در متن این پیام تسلیت آمده است: «و آنها که هنگامی به ایشان مصیبتی  وارد می آید، ندا می دهند: همانا ما از خداییم و به سوی او باز می گردیم

دوباره در هیاهوی هزارتوی سینما سراغ از یک نام انقلابی گرفتیم غربتش جان مان را افسرد. تازه می خواستیم با عصای موسایش جان تازه ای به قاب تصویر بدهد و مانند یوسفش، تمام مرزهای جغرافیایی را در نوردد، ولی افسوس که چشم باز کردیم و دیدیم شاخه گل معطری از بوستان سینمای انقلاب، میل مصاحبت با همرزمان معراج نشینش را کرده و جای خالیش در این بوستان دل انگیز به چشم می آید و باید پیراهن سیاه به تن کنیم برای حضور در تشییع پیکرش...


حاج فرج الله عزیز!

خیالی نیست اگر بعضی ها طعنه به روح لطیفت زدند، مهم این است که تو اکنون پیش ارباب بی کفنت آرام گرفته ای و مثل روزهای این دنیایت، ذکر یا حسین روی لب داری و لبخند قدسیش را به جان می نوشی. و حالا آه حسرت جوان های این سرزمین و پیام پراحساس ولی امر مسلمین والاترین مرهم هستند برای این ضایعه عظیم... شجاع مرد مردان آنجلس! بزرگ مرد یوسف پیامبر! سفرت بخیر. یادت جاودان.

سلام ما را به آقا مرتضی آوینی برسان...»