دستگیری ۳۰۰ هزار نفر در رابطه با مواد مخدر در ۱۰ ماه

    •••••  دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ — ۰۹:۵۳ کد مطلب : 524/a   

 قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از دستگیری سیصد هزار نفر طی 10 ماه گذشته در رابطه با مواد مخدر در کشور خبر داد .
به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ،
" علیرضا جزینی " قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با اعلام این خبر ، افزود : 60 هزار نفر از این افراد را معتادان کف خیابانی تشکیل می دهند.
" علیرضا جزینی
" با اشاره به اینکه در سال 2014 در کشور افغانستان 7 هزار تن مواد مخدرکشت و تولید شده اظهار داشت:طی 8 ماه امسال به علت مصرف مواد مخدر 2 هزار نفر در سطح کشور فوت کرده اند که از این تعداد 200 نفر زن هستند و شاهد افزایش 9.2 درصدی نسبت به سال گذشته در این زمینه هستیم.
جزینی با اشاره به اینکه در بحث مبارزه با مواد مخدر در استان لرستان کارهای خوبی صورت گرفته است افزود
:72 نفراز لرستان نیز جزو فوت شدگان در زمینه مصرف مواد مخدر هستند.
وی تصریح کرد
: بحث برخورد با عطاری های متخلف یکی از برنامه های شورای مبارزه با مواد مخدر است که در سطح کشور کارهای خوبی صورت گرفته و به طبع در استانها نیز این اقدامات در حال انجام است.
جزینی یادآور شد
: 89 درصد مراکز ترک اعتیاد در سطح کشور یا ساماندهی شده اند و یا پلمب شده اند که انتظار ما از مسئولان استان این است که 10 مرکز لرستان را در مسیر ساماندهی مجوز قانونی قرار دهند.
" علیرضا جزینی
" در پایان همچنین از راه اندازی خط مشاوره 09628 در سطح کشور خبر داد و افزود : طی سال جاری 120 درصد افزایش ارتباط مردم با این مرکز بوده که 83 درصد مشاوره کنندگان را زنان تشکیل می دهند.

ا.ا