گزارش اختصاصی تحلیل ایران از پشت پرده ترور شهید الله دادی

تحلیل ایران
    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۵:۳۰ کد مطلب : 533/a   

گروه سیاسی و امنیتی تحلیل ایران :

با وجود حدود یک هفته از کمین حزب الله برای نظامیان صهیونیست و کشته شدن دست کم 8 نظامی اسراییلی در جنوب لبنان این پرسش بزرگ بی پاسخ مانده است که چرا رژیم صهیونیستی در واکنش به این ضربه سنگین نظامی و امنیتی منفعل بود و اقدامی انجام نداد در حالی که در موارد مشابه در گذشته اسراییلی  ها حتی در پی اسیر شدن سربازان خود اغاز گر جنگ با مقاومت اسلامی بوده اند.

به گزارش خبر نگار تحلیل ایران از منابع موثق برای دستیابی به این پاسخ باید یک هفته به عقبتر و به ترور عامدانه و جهت دار تعدادی از نیروهای مقاومت اسلامی و همچنین سردار الله دادی از فرماندهان سپاه توسط صهیونیستها باز گردیم . تروری که کاملا عامدانه و با برنامه ریزی قبلی و با سناریویی سیاسی انجام شد و هدف اصلی در آن هم برخلاف ادعای صهیونیستها نه لبنانی ها بلکه سردار الله دادی بود . اما اگر این ادعا را بپذیریم باید پاسخ دهیم چرا اسراییلی ها به دنبال ضربه و تحریک ایران بوده اند؟ در اینجا باز پای پرونده هسته ای ایران باز می شود .

بر اساس اخرین اطلاعات بدست امده دو طرف اصلی مذاکرات هسته ای یعنی ایران و امریکا در خصوص حصول توافق در کلیات در استانه نوزوز به تفاهم رسیده اند و اوباما و جان کری نیز علی رغم مخالفتهای گسترده جمهوریخواهان د رامریکا عزم خود را برای حصول توافق جزم کرده اند و تهدید وتوی تحریمهای کنگره از سوی رئیس جمهوری امریکا نیز در همین چارچوب صورت گرفته است  اطلاع سرویس های جاسوسی اسراییل از احتمال بالای این توافق نظام سیاسی و امنیتی اسراییل را به تکاپو واداشته تا هر طور شده جلو این توافق  گرفته شود .

بنابر این گزارش صهونیستها چند هفته پیش بدین منظور نقشه شروع یک جنگ چند ماهه را در جنوب لبنان طراحی کردند تا با وقوع آن وبویژه درگیر شدن ایران زمینه های توافق هسته ای از بین برود از این رو نقشه ترور سردار الله دادی را اجرا کردند  و در پی آن حزب الله نیز ضربه شدیدی با هلاکت تعدادی از نظامیان صهیونیست به اسراییل وارد کرد اما گفته می شود امریکا از ادامه دسیسه اسراییلی ها برای جنگ افروزی جدید جلوگیری کرده است و علت آن نیز امیدواری امریکا به حصول تواقق با ایران است . به عبارت دیگر اوباما اجازه نداده است ماجراجویی صهیونیستها در جنوب لبنان به روند مذاکرات هسته ای خدشه ای وارد کند .

پیشتر نیز خبرهایی وجود داشت که اوباماو کری در میان مقامات امریکایی عزم بیشتری برای حصول توافق با ایران دارند. خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران نیز در این میان نشان دهنده نیت صلح جویانه تهران برای رفع بهانه های ساختگی غرب و رفع تدریجی تحریمها به نفع کشور است 

در این میان باید به هوشمندی جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد که با خویشتنداری از ورود به بازی در زمینی که طراح آن صهیونیستها بودند خودداری کرد و به وارد شدن یک ضربه کاری موقتی به اسراییل اکتفا کرد . مقامات امنیتی اسراییل پیش بینی کرده بودند در صورت کشته شدن یکی از سرداران سپاه توسط انها ایران واکنش بسیار شدیدی نشان خواهد داد و فرصت بزرگ توافق غرب با ایران در این فضای احساسی و انتقام جویانه از بین خواهد رفت که با سیاست همسوی ایران و امریکا در این موضوع مشخص چنین نشد .

زین پس باید انتظار توطئه های جدید صهیونیستها را برای جلوگیری از هر گونه توافق ایران و غرب را داشت .