سربازان سپاه همواره در تلاش برای افزایش قدرت نظامی کشور

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۱ کد مطلب : 54146/a   

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سربازان سپاه همواره در تلاش برای افزایش قدرت نظامی کشور بوده اند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار مهر، علی فدوی عصر سه شنبه در آیین افتتاحیه بیست و سومین دوره اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی بوده و محدود به جغرافیای خاصی نمی شود و همین امر سبب شده تا دشمنان انقلاب نیز ابعادی جهانی داشته و با تمام وجود در پی تخریب آن باشند.

 

وی ادامه داد: بزرگترین دشمن انقلاب اسلامی آمریکا بوده و سیاستمداران این کشور همواره در پی تسلط بر آن و به خصوص خلیج فارس بوده اند که با پیروزی انقلاب اسلامی نقشه های آنان به هم ریخت.

 

فدوی افزود: در زمان قبل از انقلاب، آمریکا به دنبال تسلط بر خلیج فارس و منابع انرژی آن بود و اکنون نیز گاز به عنوان انرژی موجود کشور مطرح شده که آمریکا به دنبال آن است و از آن جایی که سه کشور ایران، قطر و روسیه ۷۰ درصد منابع گازی جهان را دارند، کشور ایران و روسیه می تواند مورد طمع آنان قرار گیرد اما در این میان ایران و روسیه کشورهایی نیستند که خود را به زیر سلطه این ابر قدرت بکشانند.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: آمریکا بارها در رویارویی با جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است و همگان بر این عدم توانایی آمریکا در مقابل ایران آگاه هستند که در تازه ترین جریان نیز رشادت سپاهیان نیروی دریایی در خلیج فارس و در برابر نیروی های نظامی آمریکا گواهی بر این ادعا است.

 

وی با بیان اینکه سربازان سپاه پاسداران در طول این سال‌ها بر قدرت نظامی خود افزوده اند، گفت: سپاهیان حتی کمترین زمان ممکن را نیز از دست نداده و از کوچکترین فرصت برای افزایش توان خود و تقویت تجهیزات سپاه بهره برده اند.

 

فدوی همچنین با اشاره ای به نقش ایران در بیرون راندن نیروی نظامی آمریکا از عراق گفت: آمریکا بارها اعلام کرده که در عراق متحمل شکست شده که همگان بر نقش ایران در بیرون راندن این نیروی نظامی از عراق آگاه هستند و حتی خود عراقی ها نیز به این امر اعتراف دارند.

 

فعالیت چشمگیر دانشجویان دانشگاه تبریز در حوزه فرهنگی

 

رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم با اشاره ای به کارنامه بسیار خوب این دانشگاه در حوزه های فرهنگی گفت: این دانشگاه علاوه بر سطح علمی بالا، دارای کارنامه خوبی در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی بوده و دانشجویان آن همواره و در تمامی عرصه ها پیشرو بوده اند.

 

محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: حضور فعال دانشجویان این دانشگاه در واقعه ۲۹ بهمن، انقلاب فرهنگی و ۲۷ دی ماه بی سابقه بوده است.

 

وی در خصوص کاروان راهیان نور دانشگاه نیز گفت: کاروان راهیان نور دانشگاه تبریز بزرگترین کاروان دانشجویی در کشور است که امسال بیست و سومین دوره این کاروان همزمان با ۱۹ اسفند و با یادبود شهید مدافع حرم، شهید عبدالهی برگزار می شود.