داعش خلبان اردنی را سوزاند

    •••••  پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۲:۱۸ کد مطلب : 546/a   

گروه تروریستی داعش درپی شکست گفت و گوها با دولت اردن خلبان اردنی را زنده زنده در آتش سوزاند.

به گزارش تحلیل ایران ، گروه تروریستی داعش روز سه شنبه 14 بهمن با انتشار ویدیویی صحنه سوزاندن معاذ الکساسبه خلبان اردنی را که در دسامبر سال گذشته میلادی بعد از سقوط هواپیمایش، به اسارت داعش درآمده بود را داخل یک قفس آهنی نشان میدهد.

اردن در نخستین واکنش به اقدام گروه تروریستی داعش در زنده زنده سوزاندن معاذ الکساسبه بامداد (چهارشنبه) 15 بهمن ، دو تروریست به نامهای ساجده الریشاوی و زیاد الکربولی را اعدام کرد.

در پی قتل فجیع این خلبان اردنی، هزاران اردنی باتظاهرات در برخی مناطق به ویژه شهر الکرک زادگاه خلبان مقتول، خواهان اعدام ساجده الریشاوی تبعه عراقی وابسته به این گروه تروریستی و شمار دیگری از محکومان تروریستی شده بودند.

ارتش اردن روز سه شنبه در بیانیه ای با اعلام خبر مرگ معاذ الکساسبه، تهدید کرد که از جنایتکاران انتقام خواهد گرفت.در این بیانیه تاکید شده که خون الکساسبه هدر نخواهد رفت و انتقام سختی در انتظار عاملان این جنایت است.

عبدالله پادشاه اردن نیز اقدام داعش در قتل معاذ الکساسبه را محکوم کرد و گفت: در کمال ناراحتی و خشم خبر شهادت شهید قهرمان خلبان معاذ الکساسبه به دست گروه تروریستی بزدل داعش را شنیدیم. این اقدام توسط گروه جنایتکار و گمراهی انجام شد که هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارد.

پادشاه اردن افزود: معاذ خلبان شجاع به خاطر دفاع از عقیده،وطن و امت خود جان خود را از دست داد و به دیگر شهدای وطن پیوست شهدایی که جان و خونشان را فدای اردن عزیز کردند. ما امروز و در پی این مصیبت در کنار خانواده شهید قهرمان معاذ قرار داریم و همچنین در کنار ملت و نیروهای مسلحمان قرار داریم. این حادثه مصیبت همه اردنی هاست. در این لحظات دشوار وظیفه تمامی مردان و زنان کشور این است که به صورت یکپارچه جوهره ملت اصیل اردن را در مقابله با سختیها و مصیبتها به نمایش بگذارند. این سختیها و مصیبتها جز بر توان، یکپارچگی و عزت ما نمی افزاید.


ا.ا