تقدیر وزیر کشور جمهوری آذربایجان ازمقابله ایران باقاچاق مواد

    •••••  پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۴ کد مطلب : 55624/a   

وزیر کشور جمهوری آذربایجان با پذیرش دعوت همتای ایرانی خود برای سفر به تهران، تأکید کرد که باکو از همه امکانات خود برای ارتقای امنیت در مرزهای مشترک با ایران به عنوان یک سیاست راهبردی استفاده خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از بخش دیپلماسی رسانه‌ای سفارت ایران در باکو، سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی کشورمان که به منظور شرکت در نهمین اجلاس فرماندهان مرزبانی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو به سر می‌برد، طی دیداری با «رامیل اسوب‌اف» وزیر کشور آذربایجان، پیرامون توسعه همکاری‌های همه جانبه دو کشور گفت وگو کرد.

 

فرمانده مرزبانی کشور در این دیدار در این دیدار که «محسن پاک آیین» سفیر و «فرجی معز» وابسته نظامی سفارت نیز حضور داشتند، ضمن ابلاغ سلام وزیر کشور ایران و دعوت از وزیر کشور جمهوری آذربایجان وی جهت سفر به ایران، بر ضرورت گسترش همکاری‌های مرزبانی دو کشور تاکید کرد.

 

رضائی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران و تاکید دو طرف بر لزوم توسعه همکاری‌های همه جانبه به خصوص مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، ابراز امیدواری کرد که فرماندهی مرزبانی دو کشور بتوانند همکاری‌های خود را گسترش دهند.

 

سردار رضائی با تشریح اقدامات موثر ایران برای مقابله با تروریسم و قاچاق مواد مخدر، آمادگی کشورمان برای همکاری با جمهوری آذربایجان جهت مبارزه با تهدیدات منطقه‌ای و قاچاقچیان مواد مخدر را اعلام کرد.

 

وی گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با کشورهای همسایه مبتنی بوده و تعمیق مناسبات با باکو از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

وزیر کشور جمهوری آذربایجان نیز نظر مثبت خود در مورد همکاری‌های مشترک جهت مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، مبارزه با جرایم سازمان یافته و تبادل تجربیات نیروهای پلیس از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی اعلام کرد.

 

وی با تاکید بر دوستی دائمی تهران و باکو، خاطرنشان کرد که اراده سیاسی سران دو کشور برای توسعه روابط نقش مهمی در این زمینه دارد.

 

اسوب‌اف با اشاره به برخورداری ایران از مرزهای مشترک آبی و خشکی با جمهوری آذربایجان از وجود آرامش و دوستی در مرزهای دو کشور ابراز رضایت کرد و گفت: مرزبانی ‌ای دو کشور برای حفظ و تداوم امنیت مرزهای مشترک احساس مسئولیت می‌کنند.

 

وی با پذیرش دعوت رحمانی فضلی افزود: جمهوری آذربایجان آمادگی کامل برای گسترش همکاری با مرزبانی ایران دارد.

 

وزیر کشور جمهوری آذربایجان ضمن تقدیر از فعالیت‌های ایران برای مقابله با قاچاق و صدور مواد مخدر اظهار داشت: این کشور از همه امکانات خود برای ارتقای امنیت در مرزهای مشترک با ایران به عنوان یک سیاست راهبردی استفاده خواهد کرد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم