آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی

    •••••  جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ — ۲۰:۴۱ کد مطلب : 562/a   

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت: تا پایان امسال جلسه دادرسی در رابطه با پرونده سعید مرتضوی تشکیل نخواهد شد.

محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی، گفت: در حال حاضر هیات قضایی شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران در حال مطالعه پرونده سعید مرتضوی هستند و در صورت اعلام‌نظر آنها، پرونده تعیین وقت خواهد شد.

افتخاری افزود : تاکنون مشخص نیست که اولین جلسه دادرسی پرونده سعید مرتضوی چه زمانی برگزار می‌شود، اما می‌توان گفت که تا پایان سال 93 هیچ جلسه‌ای در رابطه با این پرونده برگزار نخواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران 24 دی ماه اعلام کرد که بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص سازمان تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

همچنین افتخاری پیش از این گفته بود که آن بخش از پرونده قضات کهریزک که مربوط به محکومیت جزای نقدی مرتضوی می‌شد و دیوان عالی از آن ایراد گرفته بود نیز به شعبه هم‌عرض - شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران - ارسال شده است؛ بنابراین این دو پرونده به ریاست قاضی کشکولی رسیدگی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سعید مرتضوی در پرونده کهریزک علاوه بر اتهام «مشارکت در بازداشت غیرقانونی»، اتهام دیگری مبنی بر «معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود» داشت که شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران در همین رابطه سعید مرتضوی را به پرداخت 200 هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

شعبه 38 دیوان عالی کشور به این قسمت از پرونده ایراد گرفت و به همین دلیل پرونده را برای رسیدگی ماهوی در شعبه هم‌عرض، به دادگاه کیفری استان تهران ارسال کرده است.

همچنین دادستان عمومی و انقلاب تهران 24 دی ماه بیان کرد که بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص سازمان تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

منبع : ایسنا