تعطیلی مراکز آموزشی استانهای آذربایجان غربی ، شرقی و ایلام

    •••••  دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۵:۳۹ کد مطلب : 585/a   

 همزمان با استان خوزستان مراکز آموزشی و بعضی از ادارات سه استان آذربایجان غربی و شرقی و ایلام و بعضی شهرهای غربی کشور به دلیل گرد و غبار تعطیل شد .

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد : به علت وجود ریزگردها و غبار آلود بودن هوا ، مدارس ابتدایی شهری و روستایی شهرستانهای بوکان ، میاندواب، پیرانشهر و نواحی یک و دو ارومیه و همچنین تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان مهاباد امروز دوشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هم بیماران قلبی و تنفسی، افراد بالای 55 سال و کودکان را به خود داری از تردد غیرضروری در فضای بیرون از خانه توصیه کرد.
کمیته نظارت و هماهنگی مواقع اضطراری آلودگی هوا استان ایلام هم اعلام کرد : مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت صبح استان ایلام به سبب آلودگی هوا تعطیل  است .
مدیر فرودگاه شهدای ایلام با بیان اینکه به علت شرایط نامساعد جوی و گرد و غبار ، پروازهای تهران - ایلام و بالعکس لغو شده است ، افزود :  پروازهای نوبت بعد ازظهر این فرودگاه انجام می شود.
مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد : با توجه به افزایش آلودگی هوا، مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و استثنایی شهرستان های تبریز، آذرشهر، اسکو، مراغه، بناب، ملکان، عجب شیر تعطیل است .
مرکز بهداشت آذربایجان شرقی از بیماران قلبی و تنفسی و کودکان خواست از تردد در فضای آزاد خودداری کنند.
کارشناس مسئول هوای اداره کل محیط زیست زنجان  با اعلام اینکه میزان ذرات معلق در هوای استان افزایش یافته است، از  بیماران ریوی و قلبی خواست تا حد امکان از حضور در شهر خودداری کنند .
رئیس اداره امور آزمایشگاههای اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه  نیز گفت : میانگین غلظت ذرات در هوای کرمانشاه از بامداد تاکنون 643 میکروگرم بر متر مکعب هواست. استاندارد هوای سالم  150 میکرو گرم بر متر مکعب هواست.
همچنین کارشناسان هواشناسی کرمانشاه اعلام کردند : سامانه گرد و غبار پایان امروز از منطقه خارج می شود اما موج دوم گرد و غبار همراه با وزش شدید باد روزهای چهارشنبه و پنج شنبه جو استان را در بر می گیرد .
اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل هم اعلام کرد :کلاسهای نوبت بعد ازظهر پیش دبستانی و ابتدائی  شهرستان مشکین شهر  به علت تندباد وگردوغبار تعطیل است .

مدیریت بحران استان اردبیل نیز در این خصوص افزود : سرعت باد در برخی مناطق استان به بیش از 100کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

ا.ا