فرانسوی‌ها نیز خواستار خروج از اتحادیه اروپا شدند

    •••••  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۱۴ کد مطلب : 59170/a   

بر اساس مطالعه انجام شده توسط دانشگاه ادینبرو اسکاتلند، اغلب فرانسویان خواستار برگزاری همه‌پرسی مشابه همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای فرانسه هستند.


به گزارش تحلیل ایران، بر اساس تازه‌ترین مطالعه صورت گرفته توسط دانشگاه ادینبرو اسکاتلند، اغلب فرانسویان یعنی چیزی در حدود 53 درصد مردم فرانسه برگزاری همه‌پرسی مشابه همه‌پرسی 23 ژوئن درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، را برای فرانسه خواستار هستند.


بنا به گزارش روزنامه فرانسوی لوموند، این یکی از نتایج مطالعه انجام شده در ابتدای فوریه گذشته بین 8000 نفر در 6 کشور عضو اتحادیه اروپا شامل آلمان، فرانسه، لهستان، ایرلند، اسپانیا و سوئد است که توسط دانشگاه ادینبرو انجام شده است.


طبق این مطالعه که نتایج آن در روز 10 مارس منتشر شده است، در میان این 6 کشور اروپایی فرانسویان همچنین نسبت به پنج کشور دیگر تمایل بیشتری به برگزاری همه‌پرسی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا داشتند.


مساله رابطه انگلستان و اتحادیه اروپا در میان مقامات این کشور با شکاف مواجه است. برخی از افراد رده بالای انگلستان خواستار خروج این کشور از اتحادیه اروپا هستند در حالی که برخی دیگر با راه‌اندازی کمپینی خواستار ماندن در اتحادیه اروپا هستند.


بعد از گفت‌وگوهای متعدد دولت انگلستان با دیگر سران کشورهای اروپایی و تغییر برخی قواعد رابطه دو طرف، قرار شد همه‌پرسی ماندن یا ترک اتحادیه اروپا در تاریخ 23 ژوئن در انگلستان برگزار شود.


منبع: فارس