دستگاه جدید اپل آیفون اس ای

    •••••  یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۸ کد مطلب : 59288/a   

 

 

 

اپل ابزار 'آیفون اس ای' همراه با دستگاه های جدید این شرکت را هفته آینده در کالیفرنیا رونمایی می کند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران از پایگاه اینترنتی تک فرست پست، دستگاه جدید اپل آیفون اس ای 5 نیست، بلکه ایفون اس ای است. این شرکت تصمیم گرفته شماره 5 را از نام این مدل گوشی حذف کند. با توجه به این که در نام اولین مدل اصلی آیفون شماره بکار نرفته بود، آیفون SE دومین آیفون بدون شماره در نام مدلش خواهد بود. اکنون اعتقاد بر این است آیفون SE جایگزین آیفون 5s شود و نیز به همان قیمت تعیین شده به فروش رسد. 


آیفون 4 اینچی که نام آیفون SE را به خود اختصاص داده است، 21 مارس رونمایی می شود. 


ایرنا نوشت: اعتقاد بر این است که این دستگاه جدید شبیه به مدل های گوشی ایفون 6 است. به طوری که گزارش شده است، دکمه پاور دستگاه در امتداد لبه دستگاه قرار می گیرد. این طراحی متعلق به مدل های گوشی آیفون 6 است که شرکت اپل دکمه پاور را در امتداد لبه آن انتخاب کرده است.از این رو گوشی هوشمند بعدی مثل آیفون 6 عمل می کند اما طراحی آن درقالب 4 اینچی است.


مینگ چی کو معروف در مورد محصولات اپل پیش بینی های دقیقی دارد و می گوید آیفون SE احتمالا شباهت به آیفون 5S دارد اما با صفحه شیشه ای 2.5 بعدی کمی منحنی تر، سایر خصوصیات دستگاه احتمالا شامل دوربین پشت 12 مگا پیکسلی است. این دستگاه مجهز به یک چیپ ست اپل A8 با کمک پردازنده M8 است. 


پیش بینی می شود که اس ای ظرفیت ذخیره سازی 16 گیگابایتی و 64 گیگابایتی و باطری 1642 میلی آمپری را ارائه دهد. گزینه های اتصال شامل Wi-Fi 802.11 AC، بلوتوث 4.2،پشتیبانی از Live Photos، این دستگاه ویژگی 3D Touch را ندارد که این ویژگی مختص آیفون 6s باقی خواهد ماند.