گزیده ای از اظهارات مقامات در طول راهپیمایی ۲۲ بهمن

    •••••  چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۳:۱۶ کد مطلب : 597/a   

روحانی: با وحدت و اتحادمان می توانیم از همه مشکلات عبور کنیم

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با حضور در جمع راهپیمایان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور پرشورمردم در راهپیمایی 22 بهمن خاطر نشان کرد: خوشبختانه هر ساله می‌بینیم که که حضور مردم در خیابان ها بیش از سال‌های قبل است و این نشانه این است که مردم ما به آرمان خواهی انقلابشان و راهشان ادامه می دهند.

روحانی با تاکید بر این‌که امروز مردم برای عبور از همه مشکلات مصمم هستند خاطر نشان کرد: ما با وحدت و اتحادمان می توانیم از همه مشکلات عبور کنیم و نه تنها کشورمان را به توسعه برسانیم بلکه حتی به کشورهای همسایه و دیگران نیز کمک کنیم.

رئیس جمهور در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر این‌که آیا امروز دست ملت ما بسته است تصریح کرد: هیچ وقت این طور نبوده است، دست ملت ایران همیشه باز بوده و امروز از همیشه بازتر است.

صادق لاریجانی: این حضور یک پیام هم برای مسئولان دارد که برای حفاظت بیشتر از انقلاب دلگرم باشند

آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نیز در جمع راهپیمایان 22 بهمن به خبرنگاران گفت: امسال نیز حضور مردم مانند همیشه باشکوه بود.

وی افزود: این حضور میلیونی مردم برای تمامی ملت ها دارای پیام است و پیام به خصوص آن برای مستکبرین و سلطه گران این است که مردم ایران پای نظام خود ایستاده اند و برای استقلال و ارزش های خودشان جانفشانی می کنند و با فشار و تحریم هم دست از نظام خود و ارزش های آن بر نمی دارند. آملی لاریجانی تصریح کرد: تا زمانی که مردم این گونه همدل و همنوا در چنین راهپیمایی هایی حضور پیدا می کنند و آن چه در ضمیرشان وجود دارد را ابراز می کنند دشمنان قدرت شکست دادن این ملت را نخواهند داشت.

رئیس قوه قضائیه گفت: البته این حضور یک پیام هم برای مسئولان دارد که برای حفاظت بیشتر از انقلاب دلگرم باشند.

محسن رضایی:این حضور مردم به این معناست که ما بر ارزش‌های انقلاب خود ایستادیم

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تقایع یادگار امام ﺑﻪ ﺳﯿﻞ ﺧﺮوﺷﺎن و غرورآفرین ﻣﺮدم ﭘﯿﻮﺳﺖ و ﻫﻤﺮاه آﻧان به ﺳﻮی ﻣﯿﺪان آزادی، ﻣﯿﻌﺎدﮔﺎه راﻫﭙﯿﻤﺎﯾﯽ 22 ﺑﻬﻤﻦ در ﺣﺎل ﺣﺮﮐﺖ اﺳﺖ. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود : باید سریع‌تر مذاکرات به نتیجه برسد و مسائل مربوط به تولید کشورمان که در بلاتکلیفی قرار دارد زودتر مشخص شود.

وی درباره پیام راهپیمایی 22 بهمن نیز گفت: این حضور مردم به این معناست ما بر ارزش‌های انقلاب خود ایستادیم و این نعمت بزرگ را از دست نمی‌دهیم.

رضایی افزود: توافق سیاسی یک شکلات محسوب می‌شود و مسائل ما را خیلی حل و فصل نمی‌کند.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: البته در مورد مذاکرات هسته‌ای به اندازه کافی صحبت شده است و نقاط اختلاف توافق روشن است.

وی با بیان اینکه نباید بیش از این وقت تلف کرد، گفت: اگر مذاکرات سریع‌تر به توافق برسد، مسائل مربوط به تولید داخلی سریع‌تر مشخص می‌شود.

جهانگیری:مسئولان می توانند با تکیه بر مردم از بسیاری از مشکلات عبور کنند

اسحاق جهانگیری در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن گفت : انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی همواره از پشتیبانی مردم برخوردار بوده و یکی از مهمترین سرمایه هایی که در اختیار نظام جمهوری اسلامی بوده است همین اعتماد مردم و حمایت از نظام جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف به خصوص در مقطع فعلی است که در داخل و عرصه بین المللی با مسائل جدی روبرو هستیم .

وی ادامه داد: در منطقه کشورهای اسلامی دچار آشوب ها و بحران های جدی هستند و ایران به عنوان لنگرگاه با ثبات منطقه نیاز است که نقش جدی تری برای حل مسائل منطقه ای و بین المللی ایفا کند.حضور مردم در صحنه مهمترین پشتوانه ای است که مسئولان نظام می توانند با اتکا به آن کشور را از خیلی از مشکلات عبور دهند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: مسئولان می توانند با تکیه بر مردم از بسیاری از مشکلات عبور کنند.

هاشمی شاهرودی: برای مقابله با استکبار جهانی در راهپیمایی حاضر شدیم

هاشمی شاهرودی عضو مجلس خبرگان در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: برای مقابله با استکبار جهانی در راهپیمایی حاضر شدیم تا عزت مردم را نشان دهیم و عزت بیشتری در انقلاب ایجاد شود.

وی در رابطه با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: تیم هسته‌ای با قدرت بیشتری برای مذاکره می‌رود و با توجه به سخنان مقام معظم رهبری زیر بار حرف استکبار نمی‌رود و حق ملت را حفظ می‌کند.

هاشمی شاهرودی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در انجام مذاکرات یک مرحله‌ای گفت: مذاکرات یک مرحله‌ای درست است زیرا اگر مذاکرات در چند مرحله صورت گیرد استکبار با نیرنگ سعی می‌کند از راه‌های مختلف مانند برنداشتن تحریم مسائلی را برای ما ایجاد کند.

ظریف: مردم ایران با مقاومتشان به دنیا نشان دادند که زیر بار ذلت نخواهند رفت

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات مقام معظم رهبری درباره توافق یک مرحله‌ای با گروه 1+5 عنوان کرد: دیدگاهی که بنده در مذاکرات دنبال می‌کردم همین بوده و خوشحالم که نظر مقام معظم رهبری نیز همین می‌باشد.

وزیر خارجه در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال جاری توافق حاصل می‌شود یا نه؟ اظهار داشت: رسیدن به توافق مستلزم اراده سیاسی طرف مقابل است و اگر این اراده باشد همین الان می‌توان توافق کرد اما اگر طرف مقابل اراده نداشته باشد ۱۰ سال هم مذاکره کنیم به نتیجه نمی‌رسیم.

ظریف در پاسخ به این سؤال که حمایت مقام معظم رهبری و مردم چه کمکی به شما در مذاکره می‌کند؟ عنوان کرد: خوشحالیم که مردم خوب ما همواره در کنار تیم مذاکره کننده بودند و وام‌دار مقام معظم رهبری هستیم.

ظریف در خصوص حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز اضافه کرد: مردم ایران با مقاومتشان به دنیا نشان دادند که زیر بار ذلت نخواهند رفت و همیشه در حال پیشرفت هستند.وی یادآور شد: آنکه دستش بسته است کسانی هستند که با فشار قصد به زانو درآوردن ملت ایران را دارند که هیچ وقت هم نمی‌توانند به این هدف برسند.

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات مقامات آمریکایی نیز گفت: این مواردی است که برای خوشایند طرف‌های خود عنوان می‌کنند و تازگی ندارد.

وزیر خارجه درباره مبارزه با تروریسم نیز عنوان کرد: آنها باید از خود بپرسند که تروریسم دولتی در سرزمین‌های اشغالی علیه مردم فلسطین چه کاری انجام می‌دهد که باید به این مسئله رسیدگی شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی در خصوص آنچه مقابله با گروه‌های تروریستی نامیده می‌شود نیز خاطرنشان کرد: مشخص است که چه کسی از تروریسم داعش حمایت کرده است.

وی اضافه کرد: من در نامه‌ای به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل ضمن اینکه پیام رهبری را فرستادم، ضرورت توجه به اینکه غرب نیاز دارد این مسئله را بررسی کند که چرا افراطی‌ها از محیط غرب بیرون می‌آیند و آنها که گردن می‌زنند دست پروده غرب هستند را یادآور شدم.

ا.ا