ترافیک نوروزی در آزادراه قزوین ـ رشت

    •••••  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۴ کد مطلب : 60331/a   

به گزارش تحلیل ایران ، سید محمد احمدی امشب در جلسه ستاد تسهیلات سفر گیلان با اشاره به اینکه رودبار شهرستان وروردی استان از طرف جنوب است اظهار کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ترافیک بسیاری در رودبار داشته باشیم و زیر بار ترافیک رفتن 3.6 کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین در کاهش ترافیک تاثیرگذار است.


وی از آغاز ترافیک نوروز سال 95 در آزادراه قزوین ـ رشت خبر داد و افزود: جلسه‌های مستمری به منظور آمادگی ورود مسافران به رودبار برگزار شده است.

فرماندار رودبار با بیان اینکه 170 واحد اقامتی برای استقبال از گردشگران در این شهرستان تجهیز شده است، تصریح کرد: امکان استقرار روزانه یک‌هزار و 300 نفر مسافر در مجتمع‌های گردشگری، مهمانپذیرها، خانه‌مسافرها، مدارس، کمپینگ‌ها و زائرسرا در این شهرستان فراهم شده است.

احمدی از آماده‌باش 35 واحد خدماتی و درمانی رودبار در نوروز سال 95 خبر داد و بیان کرد: جمعیت هلا‌احمر، اورژانس و سه بیمارستان در شهرستان رودبار آماده‌باش هستند.

وی خواستار تأمین پزشک متخصص و عمومی برای بیمارستان‌های رودبار در نوروز سال 95 شد و گفت: امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمهیدات لازم در مورد مذکور را بیندیشد.

فرماندار رودبار با اشاره به بازسازی و مرمت نمازخانه شهر رودبار، خاطرنشان کرد: چهار روز گذشته نمازخانه رودبار توسط شهرداری این شهر برای مسافران آماده‌سازی شده است.

احمدی به وجود محورهای توتکابن و پره‌سر در رودبار اشاره کرد و یادآور شد: رودبار تنها مسیر اصلی تردد گردشگران نیست و مسافران در مسیرهای گردشگری این شهرستان تردد می‌کنند.

* اجرای طرح نوروزگاه در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در جلسه مذکور به ارائه خدمات سفر متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در استان اشاره کرد و گفت: از 24 اسفند ماه جاری طرح نوروزگاه با تعویض پرچم در خانه میرزاکوچک جنگلی در گیلان آغاز شده است.

رضا علیزاده، رویکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را رونمایی جدید از آداب و سنن نوروز در استان‌ها عنوان کرد و افزود: آیین نوروزی توانسته ماندگاری خود را حفظ کند.

وی از برگزاری آیین‌های بومی محلی و نوروزخوانی در گیلان خبر داد و بیان کرد: گیلان مقصد سفر بسیاری از گردشگران محسوب می‌شود و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

/فارس/