به دستیابی به زمینه مشترک با اروپا در موضوع مهاجران امیدوارم

    •••••  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۰ کد مطلب : 60433/a   

 
نخست‌وزیر ترکیه نسبت به دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا در زمینه بحران مهاجرت ابراز امیدواری کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، احمد داوداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه امروز(جمعه) اعلام کرد که امیدوار است دستیابی به زمینه مشترک با اتحادیه اروپا در اجلاس بروکسل امکانپذیر بوده و به معنی کمک به پایان بحران مهاجرت باشد.

 

داوداوغلو دراین باره به خبرنگاران در بروکسل گفت: امیدوارم دستیابی به یک زمینه مشترک با اتحادیه اروپا امکانپذیر باشد. من به این موضوع امیدوارم.

 

اوایل مارس ترکیه قول داد تا برای جلوگیری از ورود مهاجران خارجی به اروپا اقدامات بیشتری را انجام دهد و در مقابل اتحادیه اروپا نیز متعهد شده است تا 6 میلیارد یورو کمک مالی در اختیار آنکارا قرار دهد تا با بحران مهاجرت مقابله کند. ترکیه همچنین خواستار تسریع روند مذاکرات آزادسازی ویزا و پیوستن به اتحادیه اروپا شده است.

 

توافق ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر بحران مهاجرت با انتقاد شدید سازمان ملل روبه‌رو شده است. مقام‌های سازمان ملل بر این باورند که در این توافقنامه حقوق مهاجران در نظر گرفته نشده است.

 

از سوی دیگر در حالی که رهبران اروپا و ترکیه از روز پنجشنبه در نشست بروکسل شرکت کرده‌اند تا به توافق نهایی با ترکیه برای حل و فصل بحران مهاجرت دست یابند، قبرس تهدید کرده است که اگر آنکارا بنادر و فرودگاه‌های خود را به‌روی این جزیره باز نکند، هرگونه توافق احتمالی ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر بحران مهاجرت را وتو می‌کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم