ورود ارتش سوریه به کاخ امیر قطر در تدمر

    •••••  جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۴ کد مطلب : 61191/a   

نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های هم پیمان آن پس از نبردهای شدید با عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش وارد محلات غربی شهر تاریخی و باستانی "تدمر" واقع در حاشیه شرقی استان حمص این کشور شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های هم پیمان آن پس از نبردهای شدید با عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش وارد محلات غربی شهر تاریخی و باستانی "تدمر" واقع در حاشیه شرقی استان حمص این کشور شدند.
 
بنابر گزارش‌های میدانی، رزمندگان ارتش سوریه و حزب الله با پشتیبانی هوایی بالگردهای جنگی روسی و سوری پس از بیرون راندن نیروهای داعش از مناطق حاشیه غربی شهر تدمر و سیطره بر ارتفاعات مشرف بر آن، وارد محلات غربی شهر شده اند. طی پیشروی های روز گذشته مجموعه "قصر القطری" که شامل کاخ‌های مجلل "شیخه موزه ملکه سابق قطر و مادر پادشاه فعلی این کشور" می باشد، از حضور نیروهای داعش پاکسازی شده است.
 
خبرنگاران نزدیک به ارتش سوریه تصاویر متعددی از ورود رزمندگان به مناطق ذکر شده منتشر کرده اند. این در حالی است که بخش رسانه ای داعش نیز با هدف خرید زمان جهت خارج ساختن نیروهای باقیمانده خود در تدمر، اقدام به انتشار تصاویر قدیمی از محلات غربی شهر کرده است. در تصاویر منتشره از کاخ‌های سابق پادشاه قطر در تدمر حجم عظیم تخریب‌های صورت گرفته توسط نیروهای داعش پیش از فرار از آن کاملا واضح و آشکار می باشد.
 منبع:مشرق