افشاگری درباره پادشاه جدید عربستان

    •••••  یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۴:۱۷ کد مطلب : 625/a   

 

فعال عربستانی که به دلیل انتشار خبرهایی از مسائل پشت پرده خاندان حاکم در این کشور، شهرت بسیاری را کسب کرده، مطالب تازه‌ای را درباره پادشاه این کشور و فرزندش فاش کرد.

پایگاه خبری العالم: فعال عربستانی که به دلیل انتشار خبرهایی از مسائل پشت پرده خاندان حاکم در این کشور، شهرت بسیاری را کسب کرده، مطالب تازه‌ای را درباره پادشاه این کشور و فرزندش فاش کرد.
"مجتهد" درباره پادشاه جدید عربستان گفت: "من علاقه ای به صحبت کردن درباره سلمان بن عبدالعزیز (پادشاه عربستان) ندارم ولی می خواهم به دروغگویانی که از سلمان تعریف و تمجید می کنند، جوابی بدهم .
وی افزود: نمی خواهم درباره وضعیت جسمی سلمان که قابل تعریف کردن نیست ، صحبت کنم؛ بلکه می خواهم به تاریخ عملکرد  این فرد بپردازم.
مجتهد ادامه داد: طرفداران سلمان می دانند که وی فردی فاسد است، و اگر رسوایی‌های وی را فاش کنم، غیبت نکرده ام زیرا فسادش برای اطرافیانش روشن است .
این فعال عربستانی خاطرنشان کرد: طرفداران سلمان می‌دانند که وی به اموال عمومی دست درازی می کند و هنگام تصدی استانداری ریاض اکثر بودجه توسعه ریاض را به جیب خود و پسرانش ریخت که مبلغ مسروقه بیش از بودجه چند وزارتخانه بود.
مجتهد گفت: سلمان چنین وانمود می کند که از علما حمایت می کند، ولی طرفدارانش می دانند که در زمان تصدی استانداری ریاض از افراد فاسد حمایت می کرد، و از مرکز امر به معروف و نهی از منکر برای ادب کردن مخالفانش استفاده می نمود.
وی افزود: گاه دیده می‌شد که سلمان در زمان تصدی استانداری ریاض از اتاق جلسه بیرون می آید و آستینش بالا و دستانش خیس است و وانمود می کرد که خود را برای نماز آماده می کند ولی واقعیت این است که جلسه ای با افراد بی دین و ایمان برگزار کرده بود و به هرزه گویی می پرداخت.
مجتهد ادامه داد: سلمان اولین کسی است که 30 سال پیش عرب‌های صهیونیست را خصوصاً عثمان العُمَیر و عبدالرحمن الراشد به زیر کنف حمایت خود کشاند و پسرش فیصل بن سلمان هنوز رئیس هیئت مدیره شرکت تحقیقات و بازاریابی عربستان است شرکتی که در راستای تأمین منافع عرب های صهیونیست تلاش می کند و کادر این شرکت مجموعه ای از افراد بی دین و فاسد است و می توان گفت که این شرکت آموزشگاه افراد غرب زده است افرادی که پس از فارغ التحصیل شدن در رسانه هایی مانند العربیه فعالیت می کنند .
مجتهد گفت: بسیاری از افراد درستکاری که در روزنامه الشرق الاوسط فعال هستند ، اعلام می کنند که جوّ حاکم بر این روزنامه جو کفر و بی دینی و فساد است .
وی با این حال خاطرنشان کرد: سلمان که هم اکنون دچار خرفتی است، از غرب زدگان حمایت می کند و در زمان تصدی استانداری ریاض روابط قبایل را به هم می زد تا هر یک از قبایل تصور کند که فقط آل سعود می تواند آنها را از شرّ همدیگر نجات دهد.
مجتهد در ادامه نوشت: طرفداران سلمان می دانند که وی از دار و دسته اش برای تحریک قبیله ای علیه قبیله ای دیگر استفاده می کرد تا این قبایل با همدیگر درگیر شوند سپس سلمان شخصاً مداخله می کرد و قبایل را با همدیگر آشتی می داد و اینگونه خود را در چشم قبایل فردی مصلح و نیکوکار جلوه می داد.
مجتهد تأکید کرد: درباره زندگی خانوادگی سلمان هم بگویم که خداوند به علت دست داشتن وی در ترور عبدالله، 2 پسرش فهد و احمد را از وی گرفت و این دو پسرش به طرز دردناکی جان خود را از دست دادند.
وی گفت: سلمان قبل از دچار شدن به خرفتی به پسر جوانش محمد اجازه داد که هر کاری بکند و این پسر دست به کارهای عجیبی زده است که در آینده به تشریح کارهایش خواهم پرداخت. محمد پس از مبتلا شدن سلمان به خرفتی زمام امور را از دست پدرش گرفته است و امور عربستان به دست جوانی نادان افتاده است؛ که هر کاری بخواهد ، می کند و کسی هم نیست که بگوید چرا این کار را می کنی.
محافل رسمی و یا رسانه ای سعودی هنوز واکنشی در تأیید و یا رد اظهارات مجتهد از خود نشان نداده اند.

منبع : پایگاه خبری شبکه تلویزیونی العالم

ا.ا