تلفات در شبکه‌ هاي برق تک رقمی می شود

    •••••  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۲ کد مطلب : 62668/a   

مديرعامل توانير گفت: هنوز بر اين احساس هستيم که مديريت مصرف در ايران جاي کار زيادي دارد و مي‌توان بدون اينکه خللي در رفاه عمومي و رشد اقتصادي ايجاد شود، مديريت مصرف بيشتري را اعمال کرد.

به گزارش تحلیل ایران، آرش کردي مديرعامل شرکت مادر تخصصي توانير با بيان اين مطلب که با اقدام‌های در دست انجام امیدواریم تابستان بدون مخاطره‌اي را پيش رو داشته باشيم، افزود: نهایت تلاش را خواهیم کرد تلفات در شبکه‌هاي برق در سال 95 تک رقمي و تثبيت شود. وي در خصوص مهم‌ترين کارهاي انجام شده در صنعت برق در سال 94 به کاهش تلفات در شبکه‌هاي توزيع برق اشاره کرد و افزود: ميزان تلفات شبکه هاي توزيع بين 15 تا 16 درصد بود که با اقدامات انجام شده در سال 94 موفق شديم ميزان تلفات شبکه‌هاي توزيع را به 11 درصد کاهش دهيم.

کردي تاکيد کرد: در سال 95 برنامه‌هايي را عملياتي خواهيم کرد تا ميزان تلفات در شبکه‌هاي برق به کمتر از 10 کاهش يافته و تثبيت شود.وي روش مواجه با پيک مصرف در سال 94 را از ديگر اقدام‌های انجام شده دانست و اضافه کرد: با روش هوشمندانه‌اي که اتخاذ شد موفق شديم تا پيک مصرف تابستان گذشته را به سلامت پشت سر بگذاريم و هيچ خاموشي را در سطح کشور نداشته باشيم.

میزان نوشت: تمهيداتي که در خصوص صادرات و صنايع ايجاد شد باعث شد تا بتوانيم پيک مصرف تابستان سال گذشته را به‌خوبي پشت سر بگذاريم.وي از طرح ذخيره‌سازي عملياتي در صنايع بزرگ از طريق ديسپاچينگ و همچنين رسيدن ضريب خروج اضطراري نيروگاه ها به حد استاندارد جهاني در حدود 3 درصد به عنوان بخش ديگري از اقدام‌های انجام شده در سال 94 ياد کرد و ادامه داد: خوشبختانه در اين زمينه رسانه‌ها با صنعت برق و وزارت نيرو همکاري خوبي داشتند.

کردي با بيان اينکه در سال 94 دربخش مصارف رشد بيش از 2.7 درصد را نداشتيم، افزود: اين در حالي بود که ميانگين رشد مصارف در سال‌هاي قبل 5 درصد بود و به‌طور حتم، فعاليت‌هاي فرهنگ‌سازي در اين بخش بي تاثير نبوده است.وي با بيان اينکه در سال 95 نيز اين تدابير به‌صورت عميق‌تر و وسيع‌تر تکرار خواهد شد، اضافه نمود: هنوز بر اين احساس هستيم که مديريت مصرف در ايران جاي کار زيادي دارد و مي‌توان بدون اينکه خللي در رفاه عمومي و رشد اقتصادي ايجاد شود، مديريت مصرف بيشتري را اعمال کرد.

مديرعامل توانير مديريت مصرف را به دو بخش تقسيم کرد و در ادامه گفت: هم مسئولان بايد با بالا بردن کيفيت محصولات داخلي در سراسر کشور، تلاش کنند تا انرژي کمتري در محصولات مصرف شود و هم اينکه مردم ساعات مصرف خود را مديريت کنند و مصارف غير ضروري خود را به ساعات غير پيک منتقل کنند.

وي با بيان اينکه صنعت برق با آمادگي کامل و تشکيل يک سري کارگروه به استقبال پيک سال 95 خواهد رفت، گفت: سعي کرده‌ايم طرح‌هاي مهم را بيشتر مد نظر داشته باشيم و طرح نقدينگي را به طرح‌هاي مهم و خاص انجام دهيم و نقاط ضعفي را که در سال 94 احساس کرديم در شبکه وجود دارد و يا اينکه به‌صورت بالقوه براي سال 95 بالفعل شود و ما را دچاره مخاطره کند را شناسايي و مرتفع کنيم.کردي اظهار اميدواري کرد تابستان بدون مخاطره‌اي را پيش رو داشته باشيم و بتوانيم بدون خاموشي از آن گذرکنيم.