دشمن با تمام قوا علیه نظام و مذهب به میدان آمده است

    •••••  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۰ کد مطلب : 62754/a   

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: هرچه که به فعالیت‌های دشمن افزوده می‌شود، حوزه‌های علمیه نیز باید فعالیت بیشتری کنند تا توطئه‌های آنان را خنثی کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران،‌ این مرجع تقلید در درس خارج خود در مسجد اعظم قم به تشریح اهمیت استفاده از فرصت‌ها و افزایش کیفیت در تحصیل علوم دینی پرداخت و اظهار کرد: با پایان یافتن تعطیلات که نباید این همه به طول می‌انجامید، باید به فعالیت‌ها و تلاش و کوشش‌ها افزوده شود و اگر از کمیت کاسته شد بر کیفیت افزوده شود.

 

وی افزود: کیفیت گاهی اوقات جای کمیت را می‌گیرد و باید با افزودن به کیفیت تحصیل و درس و بحث کمیت از دست رفته را جبران کرد.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به آموزه‌های قرآن مجید خاطرنشان کرد: خدای متعال فرموده که ما شب و روز را جانشین هم قرار دادیم و در روایت نیز آمده است که اگر کسی نماز شب نخواند در طول روز می‌تواند با انجام عبادات دیگر جبران کند و به طور کلی اگر عبادتی از انسان فوت شد می‌تواند در اوقات دیگر با انجام عبادت دیگر آن را جبران کند.

 

 به نقل از خبرگزاری حوزه، وی با بیان این‌که «امروزه وظایف حوزه‌های علمیه سنگین‌تر از قبل شده است» تاکید کرد: در حکومت سابق اسلام و مذهب شیعه در حاشیه جامعه بود و دشمنان نیز زیاد کاری به کار اسلام نداشتند؛ اما امروزه که اسلام و مذهب به متن جامعه و حکومت آمده و رنگ سیاسی پیدا کرده، دشمنان روی آن حساس شده و می‌گویند اساس، قوام و شالوده پشتیبان این نظام دین است، بنابراین با همه قوای خود به میدان آمده‌اند تا آن را از بین ببرند؛ لذا ما نیز باید به هوشیاری و تلاش و کوشش خود بیفزاییم.

 

این مرجع تقلید در پایان با آروزی سلامتی و برکت برای همه جامعه اسلامی تاکید کرد: امیدواریم که امسال سالی پر از برکت برای همه جامعه خصوصا حوزه‌های علمیه باشد.

 منبع:ایسنا