برانکو: پرسپولیس دیر شکل گرفت/ باید ۶ سال بمانم

    •••••  یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۸ کد مطلب : 6311/a   

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت که تیمش دیر شکل گرفته است و بازیکنان برای هماهنگی بیشتر نیاز به زمان دارند.

 

برانکو ایوانکوویچ در نشست مطبوعاتی پیش از برگزاری تمرینات این تیم با بیان این مطلب، افزود: هنگامی که تیم را تحویل گرفتم شرایط سخت و بدی داشت و مسوولان سه هدف برای من تعیین و پیش روی من گذاشتند.

وی افزود: قبل از هر چیز باید تیم را در لیگ برتر نگاه می داشتم چرا که پرسپولیس در وضعیت خطر قرار داشت بعد از آن باید به دور دوم لیگ قهرمانان صعود می کردیم و سومین هدف کسب برتری برابر تیم استقلال بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: در این شرایط طبیعی بود که شرایط تیم را بررسی و ارزیابی می کردیم که با دقت این کار را انجام دادیم.

برانکو با اشاره به مشکلات متعدد این تیم در آن زمان اظهار داشت: تعدادی از بازیکنان همانند مهدی طارمی، محمد نوری و مایکل اومانیا به وضعیت قراردادشان باید تیم را ترک می کردند و یا با شرایط تازه قرارداد می بستند.

وی ادامه داد: البته این تنها مشکل ما نبود ما برای جذب بازیکنان جدید درخواست های خود را به باشگاه دادیم که خیلی دیر این امر محقق شد.

وی در این ارتباط به جذب دروازه بان و مدافع این تیم اشاره کرد و افزود: ایمان صادقی را پنج روز قبل از شروع رقابت ها توانستیم در اختیار داشته باشیم و مایکل اومانیا نیز یک روز قبل به ما اضافه شد.

برانکو با اشاره به اینکه اهداف کادر فنی پرسپولیس کاملا مشخص است، گفت: یقین دارم هواداران صبور خواهند بود و از تلاش های تیم حمایت خواهند کرد. همانطور که دیدید آنان پس از تساوی 2 بر 2 مقابل پدیده مشهد اعتراضی نداشتند، چراکه بازیکنان تمام تلاش خود را در این دیدار به کار بستند.

وی افزود: همه ما به دنبال کسب نتیجه هستیم و طبیعی است که تماشاگران برتری می خواهند و با هر موفقیت تیم، شادمانی بین هواداران می آید.

برانکو در مورد اختلاف نظر با حسین عبدی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه، عنوان کرد: باید اعتراف کنم این مساله از شما می شنوم. من کار خودم را انجام می دهم و طبیعی است هرکدام از اعضای هیات مدیره تحلیلی داشته باشند.

وی ادامه داد: حسین عبدی علاوه بر حضور در هیات مدیره، یک مربی است و فلسفه مختص به خودش را دارد. این از قشنگی های فوتبال است که هر فردی طرز تفکر به خودش را داشته باشد.

سرمربی پرسپولس در خصوص تغییرات متعدد در باشگاه های بزرگ ایران، عنوان کرد: طبیعی است که یکی از مهمترین مسائل در فوتبال استقلال و ثبات مدیریت در کار است. در یکسال اخیر چند مدیرعامل پرسپولیس تغییر کرده اند و این مساله شرایط عادی را از بین می برد.

وی افزود: علی اکبر طاهری یکروز قبل از شروع تمرینات آماده سازی فصل به عنوان سرپرست معرفی شد و ما مشکلات زیادی را با این شرایط برای حضور در لیگ پشت سرگذاشتیم.

ایوانکوویچ اظهار داشت: خیلی ها در خصوص مربیان و بازیکنان نظر می دهند اما اگر باشگاه سازماندهی داشته باشد مشکلی ایجاد نمی شد.

وی با اشاره به اینکه هر مربی و بازیکنی، تاریخچه ای دارد اظهار داشت:بیش از 30 سال است مربیگری می کنم و نتایج خوبی در کارنامه دارم. در ایران هم نتایج خوبی داشتم که امروز سرمربی پرسپولیس هستم.

برانکو در ادامه گفت که انتظار دارد به جای 6 ماه، 6 سال در پرسپولیس باشم که این حرف با خنده برخی خبرنگاران روبرو شد.

وی خطاب به آن تعداد از خبرنگاران اظهار داشت: فکر می کنید شوخی می کنم؟ اگر خوب کار کنم و بازیکنان پیشرفت کنند، حتما مدت زیادی در این باشگاه خواهم بود. فوتبال یک ورزش گروهی است و همه برای موفقیت باید به صورت دسته جمعی کار کنند.

برانکو با بیان اینکه همه اشتباه می کنند، در خصوص اشتباهات بعضی از بازیکنانش در دیدار برابر پدیده گفت: همه اشتباه می کنند و نباید به آنان خورده گرفت ازطرف دیگر نمی شود به خاطر یک اشتباه بازیکن را کنار گذاشت. سووال من این است که چه کسی تابه حال اشتباه نکرده است، آیا انتظاردارید همه چیز درکل خوب و بدون نقص باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره دومین دیدار تیمش برابر تیم استقلال خوزستان نیز گفت: بازی سختی پیش رو داریم حریف تیم جوان و با انگیزه ای است و شرایط خوبی دارند.

برانکو اضافه کرد: علاوه براین ما در آنجا مشکل گرمی هوا را نیز داریم که مشکل ما را مضاعف خواهد کرد اما هدف ما چه بازی با استقلال خوزستان و چه در دیدار با هر تیم دیگری یکی است، قبل از هرچیزی باید بازی را ببریم واگر نشد حداقل مساوی کنیم اما قبل از هرچیز میل وشوق ما به پیروزی است و برای آن تلاش می کنیم.

وی درباره اینکه آیا در ترکیب اصلی تیم برابر تیم استقلال خوزستان از بازیکنان محروم استفاده خواهد کرد، گفت: در این بازی و درصورت نداشتن مشکل، از سوشا مکانی، مایکل اومانیا، مهدی طارمی و رضا نورمحمدی می توانیم استفاده کنیم و آنان درصورت آماده بودن شانس بازی خواهند داشت.