آزمایش‌های موشکی ایران برای حفظ استقلال و مقابله با فشارهاست

    •••••  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۸ کد مطلب : 63333/a   یک روزنامه دولتی کره شمالی ضمن حمایت از آزمایش‌های موشکی ایران، تحریم‌های غرب علیه ایران را ظلم نامید.


به گزارش تحلیل ایران، یک روزنامه متعلق به دولت کره شمالی روز دوشنبه (امروز) نوشت از قابلیت ایران در آزمایش موشکی ایران که ماه گذشته انجام گرفت قویا حمایت می‌کند.


این روزنامه کره شمالی ادامه داد اقدام ایران در شلیک و آزمایش موشک‌ نشان از تلاش تهران برای حفظ استقلال و توسعه خود درراستای مقابله با فشار رو به افزایش از سوی غرب است.


مقاله مذکور با عنوان «دسیسه‌های مداوم غرب و تقابل با صلابت ایران» دیدگاه کره شمالی را نسبت به کشمکش قدرت میان تهران و واشنگتن ارائه و نوشت تحریم‌های ضدایرانی، ظلم است.


سرمقاله روزنامه «رودانگ سین‌مون» ادامه داد «وقتی که در ماه جولای سال گذشته آنها در مساله هسته‌ای ایران به توافق رسیدند، آمریکا با بی‌میلی تحریم‌ها را از این کشور برداشت. اما آمریکا دوباره بدون هیچ دلیلی به ایران ظلم و شلیک موشک بالستیک ایران را محکوم کرد.»


در این سرمقاله همچنین آمده است، شلیک موشک ایران با هدف دفاع از تمامیت ارضی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه بوده و هیچ قطعنامه آمریکایی یا سازمان ملل را نقض نکرده است.


همچنین در این سرمقاله روزنامه حکومتی کره شمالی آمده است، مدل اقتصادی مقاومتی ایران راه اداره اقتصاد این کشور است تا به آمریکا وابسته نباشد.


در این سرمقاله ضمن اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب آمده است «رهبر ایران تاکید کرده است که توسعه اقتصاد مقاومتی در این کشور، تهدیدات و تحریم‌های دشمن را خنثی می‌کند و خود به خود بیکاری، تورم و رکود اقتصادی را حل می‌کند.»


منبع: فارس