از پذیرش مسئولیت دادستانی کل کشور ابا داشتم

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۱ کد مطلب : 63499/a   

دادستان جدید کل کشور گفت: از پذیرش مسئولیت دادستانی کل به لحاظ جایگاه این نهاد و مسئولیت سنگین آن ابا داشتم.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در مراسم معارفه اش به عنوان دادستان جدید کل کشور که با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی و مسئولان قضایی در کاخ دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: واقع امر این است که پذیرفتن این مسئولیت با لحاظ جایگاهی که دادستانی کل و شخص دادستان کل دارد به دلایلی برای این حقیر سنگین بود و از پذیرش این مسئولیت سنگین ابا داشتمف اما شرایطی پیش آمد و خود را ملزم به پذیرش این امر و پاسخ مثبت به این دعوت دانستم.

 

دادستان جدید کل کشور افزود: بعد از پذیرش این مسئولیت متعهد و ملتزم به انجام آنچه که در توان دارم هستم و از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد و همه تلاش خود را به کار می‌برم تا اهداف، خواسته‌ها و دستورات رئیس قوه قضائیه و آنچه قانون به عهده دادستانی کل کشور قرار داده است، جامع عمل بپوشانم.

 

منتظری ادامه داد: برای پذیرفتن این سمت 3 امر را لازم می‌دانستم؛ نخست توفیق من‌الله، دوم حمایت و پشتیبانی و همراهی رئیس قوه قضائیه و سوم همدلی و همراهی و کمک همه عزیزان در تحقق وظایف و مسئولیت‌های دادستانی.

 

وی ادامه داد: معتقدم در کار باید برنامه داشت و همواره در تمام مسئولیت‌های خود تلاش کردم تا در حد توان برنامه داشته باشم.

 

دادستان کل کشور تاکید کرد: اگر برنامه وجود نداشته باشد نمی‌توان به موفقیت حداقل در حد قابل قبول آن دست یافت. نکته مهم دیگر داشتن عده و عُده است و در همین جا تقاضا دارم برای تامین عده و عده لازم در دادستانی و رسیدن این نهاد به جایگاه شایسته آن کمک شود.

 

وی بیان کرد: دادستانی کل کشور ظرفیت فوق‌العاده زیادی دارد و حضور دادستانی کل در شورای پول و اعتبار، شورای بورس و شورای عالی فضای مجازی ظرفیت‌ها، معانی و پیام‌های بسیاری دارد.

 

منتظری با بیان اینکه بیش از 70 مسئولیت در رده‌های مختلف و موضوعات مختلف بر عهده دادستان کشور است گفت: همواره گفته‌ایم سمت، عنوان و نام اهمیت ندارد، بلکه آنچه ارزشمند است گام برداشتن در جهت خدمت به مردم با بستر و زمینه‌های فراهم شده است.

 

دادستان کل کشور در ادامه به اولویت‌های خود اشاره کرد و گفت: اولویت نخست بحث نظارت بر دادسراهاست که در ارتباط با این مساله ابتدا باید نظارت تعریف و امکانات آن فراهم شود. بیش از 360 تا 370 دادستان در سراسر کشور داریم که اینها نیازمند یک حلقه رابط و وصل کننده هستند و مهمترین جایگاه برای این حلقه رابط، دادستانی کل است.

 

منتظری اولویت دوم را تحقق دستورات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: بحث اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل که در سخنرانی سال 95 مورد تاکید رهبری قرار گرفت تنها متوجه قوه مجریه نیست بلکه قوه قضائیه و مجلس نیز به حسب وظایف خود مسئولیت‌هایی دارند و یکی از راه‌هایی که قوه قضائیه می‌تواند به تحقق منویات رهبر انقلاب کمک کند دادستانی کل کشور است.

 

وی در پایان تاکید کرد: دولت بداند که قوه قضائیه و از جمله شخص بنده به عنوان دادستان کل کشور برای تحقق اهداف نظام و دستورات رهبر انقلاب در اختیار هستیم.

 منبع:ایسنا