سیاستهای مغایر سیاستهای کلی نظام

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۹:۳۷ کد مطلب : 635/a   

 روز یکشنبه مورخ 19 بهمن 1393 خبری از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد مبنی بر ارائه مشاوره زندگی به زوجهای کم بضاعت؟ ! این خبر را داشته باشید. از سوی دیگر  بر اساس بند 4 سیاستهای جمعیتی که اوایل سال جاری توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد مقرر گردید که جهت تحکیم بنیان و پایداری خانواده با اصلاح و تكميل آموزش‌هاي عمومي در باره اصالت كانون خانواده و فرزند پروري و با تأكيد بر آموزش‌ مهارت‌هاي زندگي و ارتباطي و ارائه خدمات مشاوره‌اي بر مبناي فرهنگ و ارزش‌هاي اسلامي- ايراني انجام پذیرد.همانگونه که مشاهده می فرمایید در راستای تحکیم بنیان و پایداری خانواده ضروری است مشاوره های لازم که ضرورت انجام آن در اوایل زندگی مشترک جوانان از الزامات ضروری تشکیل زندگی مشترک است تاکید شده است.

وظیفه قانونگذاران و کلیه نهادها و دستگاههای مسئول در کشور است که با تنظیم و تدوین قوانین و دستورالعمل های لازم زمینه اجرای بهینه و مطلوب سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری را مهیا فرمایند.

با کمی تامل در متن خبر می توان دریافت که این خبر مغایر با سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری است که در راستای افزایش جمعیت کشور تدوین شده است. به استناد بند 14 این سیاستها سازمانها و مراکزی موظف  هستند که رصد مستمر سياست‌هاي جمعيّتي در ابعاد كمّي و كيفي با ايجاد ساز و كار مناسب و تدوين شاخص‌هاي بومي توسعه انساني و انجام پژوهش‌هاي جمعيّتي و توسعه انساني را به انجام برسانند.

از سویی  در راستای اجرای این سیاستها دولت محترم دستگاههای مسئول اجرای این سیاستها را نیز تعیین کرد. لذا شایسته است  سازمانها و مراکز رصد اجرای سیاستهای ابلاغی و همچنین دستگاههای مسئول اجرای این سیاستها زمینه لازم را جهت اجرای بهینه و مطلوب سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری را فراهم نمایند تا دیگر شاهد پخش اخبار با مفاهیم مورد اشاره فوق نباشیم.

ن.م