هاشمی: کسی مناسب‌تر از آیت‌الله خامنه‌ای نبود

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۲:۵۸ کد مطلب : 640/a   

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با روزنامه جمهوری اسلامی در‌باره انتخاب رهبر انقلاب گفت:‌‌ همان موقع برای غیر از امام (ره)، شورای پنج نفری در قانون اساسی بود. البته شاید مدیریتش ضعیف می‌شد، ولی اطمینانش بیشتر بود و ما هم که گرداننده بودیم، به شورا رسیدیم و سه نفر را معرفی کردیم. درست هم انتخاب کردیم.

آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله مشکینی بودند. گفتیم این‌ها شورا باشند و به مجلس خبرگان آوردیم، اول موضوع رهبری فردی یا شورایی بودن مطرح شد و آیت‌الله خامنه‌ای از رهبری شورایی حمایت کردند و من هم وقت خواسته بودم که نوبت نرسید و رهبری فردی با اکثریت رأی آورد. وقتی فردی رأی آورد، نوبت به انتخاب فرد رسید. خودم را می‌گویم و شاید نظر همه کسانی که رأی دادند همین باشد، که کسی مناسب‌تر از آیت‌الله خامنه‌ای نبود. الان هم همین است. به غیر از آیت‌الله خامنه‌ای چه کسی را دارید که به عهده بگیرد و مثل ایشان سابقه انقلابی، اجتهاد و آشنایی با همه شرایط کشور و جهان داشته باشند، به خصوص نیروهای مسلح را خوب بشناسند.

برخی نکات مهم که در این مصاحبه آمده عبارتند از:

* این نظام با همه مشکلاتی که دارد، بهترین شکل حکومت در نظام‌های منطقه و حتی جهان است.

* بنی‌صدر، معجونی بود که صد بار مستبد‌تر از همه کسانی است که در ذهن شماست. اصلاً در مسائل مشورت‌پذیر نبود. او با واسطه به امام رسانده بود که من ۵۳ درصد رأی دارم و رأی شما ۴۷ درصد است و نمی‌توانید به من امر کنید.

* آنچه من می‌فهمم این است که الآن مصلحت این است که این نظام را حفظ کنیم و راهش انتخابات در محدوده قانون و نظام است.

* من‌ عقیده‌ جدی دارم و اگر نداشتم در این نظام کار نمی‌کردم. ما که اهل بیتی هستیم و ولایت داریم در این مکتب، می‌توانیم در کشوری مثل ایران برای گسترش دین کار کنیم

* همین الآن هم با همه این عیب‌هایی که در ذهن شماست، در تمام منطقه مستقل‌ترین کشور هستیم و پیشرفت هم کردیم.

* نباید ضرورت انقلاب را منکر شویم و نباید موفقیت انقلاب را منکر شویم، ولی نباید خود شیفته شویم و باید به عملکرد خود انتقاد داشته باشیم تا بهتر شود.

ن.م