برانکو: برنده دربی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند

    •••••  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۳ کد مطلب : 64740/a   سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: استقلالی‌های خوزستان خوب بازی کرده و برنده می‌شوند و در حال حاضر قهرمان هستند، چون صدر جدول را در اختیار دارند.


به گزارش تحلیل ایران، برانکو ایوانکوویچ ظهر امروز (یکشنبه) در نشست خبری‌اش که در ورزشگاه درفشی‌فر برگزار شد، گفت: بابت دیر آمدن به کنفرانس عذرخواهی می‌کنم. شما می‌دانید من عادت دیر آمدن ندارم. واضح است که بابت پیروزی دیروز ما و هواداران خوشحال هستیم و بار دیگر به بازیکنانم تبریک می‌گویم که یک بار دیگر آمادگی تکنیکی، تاکتیکی و روحی خود را در یک بازی بزرگ نشان دادند.


برتری مقابل ملوان قشنگ‌ترین دعوتنامه برای هواداران‌مان بود
وی ادامه داد: بازیکنان ما خودشان را در یک بازی بزرگ نشان دادند و ما مستحق پیروزی مقابل ملوان بودیم. چیزی که ما را خوشحال می‌کند وحدت و یکدلی بچه‌های ماست، وحدت هواداران‌مان که بزرگ‌ترین هواداران جهان هستند، وحدت در باشگاه و در رأس آن طاهری و سایر مدیران باشگاه. اصلاً این وحدت ما را امیدوار کرده است. این برد قشنگ‌ترین دعوتنامه برای هواداران‌مان برای حضور در دربی بود.


از نحوه قضاوت بازی‌مان مقابل ملوان راضی نیستیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره مسائل داوری و اینکه پس از بازی با ملوان برای اولین بار در خصوص مسائل داوری صحبت کرد، گفت: ما از نحوه داوری راضی نیستیم، چون از اول نحوه و معیارهای انتخاب داوری مشخص نبود. من به‌عنوان یک فوتبالیست قدیمی و یک مربی این را حس کردم و طبیعی است چنین قضاوتی عصبانیت بازیکنان و مربیان را به‌دنبال داشته باشد. بیشتر از این مایل نیستم که راجع‌به این مسئله صحبت کنم.


خط دفاع ما از مهاجمان آغاز می‌شود
برانکو درباره اینکه با وجود بازی خوب پرسپولیس اما خط دفاعی این تیم عملکرد خوبی نداشت و دلیل نیمکت‌نشینی اومانیا چه بود، آنهم در شرایطی که بنگر به‌عنوان جایگزین او عملکرد خوبی نداشت، گفت: این مسئله را می‌توان به چند روش نگاه کرد. اول اینکه ملوان تیم بسیار خوبی است و پس از آن باید توجه داشت که دفاع فقط خط دفاعی نیست. خط دفاع از خط حمله ما شروع می‌شود و مهاجمان اولین خط دفاعی ما هستند. اگر در مورد فاز دفاع بخواهم صحبت کنم، من دوست دارم یکی از آقایان به من بگوید ملوان چقدر موقعیت گل داشت؟


خوشبختانه نیمکت خوبی داریم
وی افزود: ملوانی‌ها تلاش کردند، اما موقعیت زیادی نداشتند و پنالتی هم که به عقیده ما پنالتی نبود. ضربات ایستگاهی زیادی به آنها داده شد و این عامل عصبانیت من بود و تنها موقعیت آنها روی ضربات ایستگاهی و پرتاب اوت بود. موافق نیستم که خط دفاعی ما خوب نبود. اومانیا در دو بازی عالی ظاهر شد، اما قبل از محرومیت بنگر، او بازی می‌کرد و طبیعی بود که وی با پایان محرومیتش به پست خود بازگردد. همان‌طور که بنسون دیروز عالی بازی کرد، اما علیپور به ترکیب باز می‌گردد، چون بازیکن خوبی است و مستحق فیکس بودن نیز خواهد بود. خوشبختانه ما نیمکت خوبی داریم.


باید دفاع تیمی‌مان را ترمیم کنیم
این مربی کروات خاطر نشان کرد: دیروز تیم ما آن‌طور که باید دفاع تیمی می‌کرد، دفاع نکرد. به‌طور کلی بخواهم بگویم، باید عنوان کنم در تمام بازی‌ها به تیم حرف کم موقعیت گل می‌دهیم، اما اینکه ما باید دفاع تیمی‌مان را ترمیم کنیم درست است و سعی می‌کنیم با تمرین بیشتر اشتباهات خود را به حداقل برسانیم. این را هم در نظر بگیرید ما با حریفان آسانی روبه‌رو نمی‌شویم. دیروز هم ملوان یک تیم کاملاً هجومی بود که در زمین خودش بازی می‌کرد و می‌خواست تمام توان خود را برای نتیجه گرفتن به کار بگیرد. ما در نهایت بردیم و اگرچه دقیقه آخر گل زدیم، اما خوشحالیم که برنده شدیم. بنسون و طارمی هم موقعیت گل داشتند و اگر دقت می‌کردند، بیشتر گل می‌زدیم. حتی رامین رضاییان هم موقعیت گل داشت، اما ملوان موقعیت گل نداشت و بیشتر ضربه ایستگاهی نصیب آنها شد که بازیکنان ما خوب جای‌گیری کردند و موقعیتی به بازیکنان ملوان ندادند.


در دربی مهم نیست کدام بازیکن هست و کدام بازیکن نیست
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه تیمش در ابتدای فصل شرایط خوبی نداشت و اکنون برای قهرمانی می‌جنگد و دربی هم بر روند سرخپوشان تأثیرگذار است و اکنون چه برنامه‌ای برای این بازی دارد، گفت: این دربی نه فقط در ایران، بلکه در آسیا بزرگ‌ترین بازی است. دربی‌ها بازی‌هایی هستند که قاعده خاصی ندارند و مهم نیست تیم‌ها در کجای جدول هستند و از چه شرایطی برخوردارند. مهم نیست کدام بازیکن هست و کدام بازیکن نیست و اینها نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که روز جمعه هواداران‌مان را خوشحال کنیم. نمی‌توانیم این را فراموش کنیم که این بازی حساسی برای ماست و من به همراه تمام تیم خوشحال هستیم که افتخار حضور در این دربی را داریم.


برنده دربی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند
برانکو در مورد وضعیت دو تیم استقلال و پرسپولیس بیان کرد: من نمی‌دانم قبلاً چنین موقعیتی برای دو تیم بوده یا نه، اما فکر می‌کنم این دربی آنقدر حساس است که برنده آن قهرمان لیگ را مشخص کند. یک بازی بسیار عالی پیش روی دو تیم است و خیلی خوشحالم که در این مسابقه شرکت می‌کنیم. تأکید می‌کنم موقعیت تیم‌ها مهم نیست و آنچه در زمین اتفاق می‌افتد، اهمیت دارد. برای این بازی همه بازیکنان انگیزه دارند و کسی مصدوم یا بی‌انگیزه نیست. همه می‌خواهند بازی کنند و شاید فقط جزئیات ریز در بازی اهمیت داشته باشد. من ال‌کلاسیکو را مثال می‌زنم. 90 درصد مردم فکر می‌کردند بارسلونا برنده خواهد شد، اما رئال آمد و در نیوکمپ برنده شد. این نشان می‌دهد دربی‌ها متفاوت هستند، به‌خصوص دیداری که پرسپولیس می‌خواهد برنده آن باشد.

وی در واکنش به این مسئله که استقلال شرایط خوبی ندارد، گفت: گفتم این مسائل اهمیت ندارد و چیزهای دیگری تعیین‌کننده است.


فعلاً قهرمان استقلال خوزستان است!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که دو تیم باید احتیاط کنند یا نه، اظهار داشت: این مسئله را به عهده مربیان بگذارید. معمولاً در این شرایط هیجان بر همه چیز غلبه می‌کند و به‌دلیل همین هیجانات کاذب کار در تمرینات خوب پیش نمی‌رود. در حال حاضر همه درباره قهرمانی صحبت می‌کنیم، اما نباید استقلال خوزستان فراموش شود. آنها خوب بازی کرده و برنده می‌شوند و در حال حاضر قهرمان هستند، چون صدر جدول را در اختیار دارند. ما هم تا هفته آخر برای قهرمانی می‌جنگیم و دوست داریم با همین روحیه ادامه بدهیم تا همچنان بتوانیم به 19 بازی بدون شکست‌مان ادامه داده و رکوردمان را ارتقا بدهیم.


من و پرسپولیس کامل و بدون اشتباه نیستیم
برانکو درباره اینکه استقلال در بازی رفت روی تک موقعیت به گل رسید، اما پرسپولیس موقعیت‌های زیادی را از دست داد و آیا قبول دارد اشتباه فردی می‌تواند در دربی برای تیمش کشنده باشد، تصریح کرد: فقط یک موضوع را توضیح بدهم. من اصلاً ناراحت نمی‌شوم و گله‌ای هم از انتقاد شدنم ندارم. نه پرسپولیس تیم کامل و بدون اشتباهی است و نه من یک مربی کامل و بدون اشتباه. هیچ تیمی در دنیا کامل و بی‌اشتباه نیست و اینطور نیست کسی اشتباه نکند. ما و بازیکنان تلاش می‌کنیم این اشتباهات را کاهش دهیم و به حداقل برسانیم. اینکه اشتباهات از تنبلی است یا عامدانه بحث دیگری است و در بازی قبلی هم اگر بنگر یک قدم عقب‌تر بود اجازه نمی‌داد بازیکن حریف سر بزند. اگر اشتباه در زمین نباشد همه بازی‌ها صفر - صفر می‌شود. ما کار کرده و تلاش می‌کنیم که به‌خصوص در فاز دفاع اشتباه نکنیم. بعضی مواقع در آفساید‌گیری اشتباه می‌شود و یک اشتباه هم در بازی با سیاه‌جامگان رخ داد. اگر بنگر و نورمحمدی بین‌شان خالی نمی‌شد، اگر سوشا زاویه را بهتر می‌بست یا اگر نوراللهی زودتر عمل کرده بود، سیاه‌جامگان گل نمی‌زد. اینها همه اشتباه است و خوشبختانه یا متأسفانه اشتباهات ادامه دارد.


با هیچ بازیکنی برای تمدید قرارداد صحبت نشده است
وی در واکنش به این مسئله که قراردادش را با باشگاه تمدید کرده و آیا بازیکنان هم قراردادشان را تمدید می‌کنند، گفت: فعلاً در مورد تغییرات بازیکنان صحبتی نمی‌کنم. طبیعی است که قرارداد عده‌ای از بازیکنان به پایان می‌رسد، اما تمرکز اصلی ما تا پایان فصل روی بازی‌های باقیمانده است. با هیچ بازیکنی برای تمدید قرارداد صحبت نشده و طارمی، عالیشاه و... صحبتی درباره تمدید قرارداد نشده است. باتوجه به اینکه بازی‌های خیلی به هم نزدیک است، نمی‌توانیم به چیز دیگری فکر کنیم.


برای من بهترین ارزش‌گذاری بازیکنان هستند
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه نظرسنجی برنامه این هفته نود در خصوص بهترین مربی خارجی بعد از انقلاب است که رقابت بین او و کی‌روش خواهد بود، گفت: این نظرسنجی‌ها خوب است، اما مهم‌ترین مسئله بازیکنان هستند. آنها مهم‌تر از همه هستند و من تشکر می‌کنم از شاگردانم، چون بدون آنها نمی‌شود موفقیت کسب کرد و همه چیز به آنها بستگی دارد. به‌هر حال شاید این نظرسنجی‌ها ارزش‌گذاری خوبی باشد، اما برای من بهترین ارزش‌گذاری بازیکنانم هستند، وقتی آنها را می‌بینم که دوست دارند پیشرفت کنند و به همبازی‌های خود کمک می‌کنند تا به نتیجه برسند. در فوتبال 11 بازیکن تلاش می‌کنند و همه مهم هستند، اما برخی از آنها ستاره هستند و کار مهم انجام می‌دهند. درست است که افتخار آخر نصیب کسی می‌شود که گل آخر را زده است. دیروز اگر رضاییان سانتر نمی‌کرد، کامیابی‌نیا و بنسون نمی‌توانستند ضربه بزنند.


فقط روی بازی‌های خودمان تمرکز می‌کنیم نه حریفان
برانکو در مورد اینکه چند ساعت دیگر استقلال با سپاهان روبه‌رو می‌شود که پیروزی سپاهانی‌ها می‌تواند به پرسپولیس کمک کند و آیا به نظرش استیماچ به هموطن خود در پرسپولیس کمک خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: استیماچ بازیکن سابق من محسوب می‌شود. او بازیکن بزرگی بود و در تیم ملی کرواسی هم مربی بوده است. او در حال حاضر دوست بزرگ و همکار بزرگ من محسوب می‌شود که ارتباط خوبی با هم داریم. قبل از هر چیز او سعی می‌کند برای باشگاه خودش تلاش کند و برای سپاهان و هوادارانش امتیاز بگیرد که اگر این‌طور شود برای ما هم خوب خواهد شد. ما فقط روی بازی‌های خودمان و امتیازاتی که خودمان می‌گیریم تمرکز می‌کنیم.


اهداف بزرگ و بلندپروازنه‌ای داریم
وی در پاسخ به این سؤال که آیا واقعاً پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود یا این مسئله فقط در حرف‌ها بیان می‌شود، گفت: اهداف بزرگ و بلندپروازنه‌ای داریم. هدف اصلی ما برای آینده قهرمانی در لیگ ایران و جام حذفی خواهد بود و هدف بعدی ما قهرمانی در آسیاست. مطمئناً با ثبات بیشتر، باشگاه در تمام موارد می‌تواند به افتخارات بزرگی برسد و این اهداف ماست. خوب است که باشگاه فقط به‌دنبال موفقیت داخلی نیست و اهداف بزرگی دارد و موفقیت پرسپولیس و هوادارانش نشان می‌دهد که ما می‌توانیم در آسیا قهرمان شویم. فصل گذشته دیدید که 100 هزار نفر در بازی با النصر و بنیادکار به ورزشگاه آمدند و در بازی با الهلال هم این اتفاق رخ داد. ما باید برای این بزرگی پرسپولیس ارزش قائل شویم، ایمان داشته باشیم که می‌تواند قهرمان آسیا شود.


منبع: تسنیم