بغض کاشان با حضور پیکر مطهر غواصان خط شکن شکست

    •••••  چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۲:۱۴ کد مطلب : 6523/a   

امروز چهارشنبه بغض کاشان و مردمان مومن این دیار با حضور و تشییع پیکر مطهر 48 شهید غواص خط شکن و شهدای گمنام استان اصفهان شکست.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، دمای بالای هوای امروز کاشان در حرم تقدس خون لاله های گلگون کفن و مظلوم این سرزمین بر دستان مردم دارالمومنین محو شد، امروز هوای کاشان، دمای کاشان و گرد و خاک قدم های مردمانی که به التماس و تضرع ضمانت صحرای محشر دست به دامان لاله های خفته در خاک وخون آمدند، کیمیای چشم هر عابر گذران این وادی کویری شد.
امروز صدای بوق و جنجال و همهمه روزمره زندگی دنیایی در خش خش گنجینه های چوبین حامل استخوان های زایران عشق،گم شد، قفل زندگی روزمره کاشانی ها عصر امروز در ساحت خط شکنان مرگ و زندگی، پلمب شد تا درب زنگ زده قلبهای پر از اندوه و انتظار در سایه سار آرامش قاصدان حریم دوست باز شود و جان های خسته بازماندگان از سفر عشق کمی آرام گیرد.
امروز کاشان لرزید، همه آمدند تا پاره های وجود گم شده شان را بازیابند، انگار اینجا آرامش می فروشند، ازدحام جمعیت حرکت تابوت های عشق را به کندی میسر می کرد.
مسیرهای تشییع پر از آب سرد کن ها و تانکرهای حمل آب در گرمای 50 درجه کاشان بود اما کسی نای و میل نوشیدن نداشت گویا همه می خواهند چند ساعتی در فضای پرواز فرزندان جبهه و جنگ سیر کنند.
کاروان 48 شهید غواص و گمنام استان اصفهان امروز پس از عبور از شهرستان های کاشان،آران و بیدگل در میدان جهاد کاشان فرود آمدند تا در محضر آنان مردمان شهیدپرور این دیار نیز از لحظات همنفسی با عرشیان بهره برند.
کاروان شهدا با نماز مغرب و عشای مشایعت شد و زیارت عاشورا و مناجات تا صبح بدرقه زائران عشق است تا سحرگاه فردا که گنجینه های برکت عازم، گلپایگان، خوانسار، فریدن، تیران، نجف آباد، خمینی شهر، فلاورجان، لنجان، مبارکه، شهر بهارستان و شاهین شهر و برخوار شده و همزمان با شب شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در شهر اصفهان تشییع شوند.