مردم را به مشارکت در انتخابات مجلس تشویق کنید

    •••••  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۸ کد مطلب : 65364/a   

یک عضو جامعه روحانیت مبارز، گفت: هر کس در هر کجا صاحب رسانه و نفوذ اجتماعی است، وظیفه دارد مردم را به مشارکت در مرحله دوم انتخابات مجلس تشویق کند.


به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به در پیش‌رو بودن مرحله دوم انتخابات مجلس و کمیت مشارکت مردمی در آن، اظهار کرد: در مرحله دوم انتخابات به طور طبیعی و قهری مشارکت از مرحله نخست کمتر خواهد بود و تجربیات گذشته نیز نشان داده است که مشارکت مردم در محله دوم کمرنگ‌تر می‌شود و این یک امر طبیعی است.

وی افزود: در مرحله نخست نیز به دلیل تقارن انتخابات دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی، فضای سیاسی کشور جنب‌وجوش بیشتری داشت اما در مرحله دوم چون انتخابات به مجلس شورا منحصر می‌شود، جنب‌وجوش مردم نیز تا حدودی کمتر خواهد بود. این عضو جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه هر کسی وظیفه دارد مردم را به مشارکت در مرحله دوم انتخابات تشویق کند، گفت: هر کس در هر کجا صاحب رسانه و نفوذ اجتماعی است وظیفه دارد مردم را به مشارکت بیشتر تشویق کند و در این میان احزاب و گروه‌ها نیز باید بر فعالیت‌های خود بیفزایند و در نهایت بیانات رهبر معظم انقلاب نیز قطعاً به مشارکت بیشتر مردم در انتخابات خواهد انجامید.

ابراهیمی در پایان با بیان اینکه نتایج مرحله دوم انتخابات مجلس تفاوت چندانی با مرحله نخست نخواهد داشت، اظهار کرد: به نظر می‌رسد روندی که در مرحله نخست انتخابات شاهد آن بوده‌ایم در مرحله دوم نیز تکرار خواهد شد و اصولگرایان در حوزه‌های انتخابیه آرای بالاتری را به خود اختصاص خواهند داد.