کفاشیان: انتخابات فدراسیون ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت برگزار می‌شود

    •••••  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۴ کد مطلب : 65724/a   رئیس فدراسیون فوتبال گفت: انتخابات ریاست این فدراسیون ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد.


به گزارش تحلیل ایران، علی کفاشیان در خصوص جلسه با جان کاسکو، رئیس سازمانی جهانی فوتبال ساحلی گفت: درخواست خود را برای کسب میزبانی مسابقات ساحلی ارائه دادیم. در این میان تجربیات خود را ردوبدل و از تجربیات یکدیگر استفاده می‌کنیم. 


وی ادامه داد: کاسکو گفت که در صورت برگزاری مسابقات در ایران، ما قهرمان می‌شویم ولی اعتقاد من این است که در صورت برگزاری مسابقات در غیر از کشور ایران قهرمان خواهیم شد. در واقع در دور بعدی مسابقات در باهاما تیم ملی ایران از شانس قهرمانی برخوردار است.


کفاشیان در واکنش به اظهار نظر مسئولان باشگاه پرسپولیس و استقلال مبنی بر اینکه اگر اسپانسر سازمان لیگ پولشان را ندهند فردا در دربی به میدان نمی‌روند، خاطرنشان کرد: موضوع تبلیغات محیطی ارتباطی به این دو باشگاه ندارد. طبق قوانین، تبلیغات محیطی به هر 16 باشگاه لیگ برتر می‌رسد که پرسپولیس و استقلال هم جزو آنها هستند بنابراین حق آنها نیست که در این باره حرف بزنند. این دو تیم اگر فردا به میدان نروند، محروم خواهند شد.


وی درباره حمایت از تیم ملی اظهار داشت: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا امکانات لازم را فراهم کنیم و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم. هیچ کمبودی برای تیم ملی وجود نخواهد داشت و همه امکانات از جمله زمین مناسب را فراهم خواهیم کرد. بخشی از زمین در حال ترمیم است و زمین پاس قوامین (دستگردی) را به تیم ‌ملی می‌دهیم تا زمین کمپ آماده شود. با این حال مهمترین موضوع برای تیم ملی این است که طبقه بالای ورزشگاه آزادی را صندلی‌گذاری کنیم تا در مسابقات بین‌المللی آبرویمان نرود.


رئیس فدراسیون فوتبال گفت: منابع مالی خوبی در دسترس ماست و مشکلی از این بابت نخواهیم داشت. در بحث بازی‌های تدارکاتی هم وضعیت خوب است چرا که قبلا تیم‌های دیگر تمایلی برای بازی با ما نداشتند اما اکنون شرایط تغییر کرده است.


کفاشیان در واکنش به مشکل حق پخش تلویزیونی اظهار داشت: قول می‌دهم در یک مسابقه لیگ جلوی ورود دوربین‌های تلویزیونی را بگیریم و بازی را از طریق اینترنت پخش کنیم تا متوجه شوند که در صورت ندادن حق باشگاه‌ها از لیگ بعد حق ورود به ورزشگاه را ندارند. این حق 16 باشگاه است و هیچ‌کس تافته جدابافته نیست.


وی درباره اینکه طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس گفته این باشگاه قصد دارد خودش بازی‌هایش را برگزار کند، گفت: از این حرف‌ها زیاد زده می‌شود و نباید به آنها گوش داد.


رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤالی درباره زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال تصریح کرد: قطعا این اتفاق در 11 اردیبهشت رخ نمی‌دهد اما ما تلاش می‌کنیم انتخابات در 18 تا 20 اردیبهشت برگزار شود. تایید صلاحیت‌ها شنبه آینده از طرف گروه سه نفره مسئول این کار اعلام می‌شود و همان روز بخشنامه را ارسال خواهیم کرد تا انتخابات در تاریخ 18 تا 20 اردیبهشت برگزار شود.


کفاشیان همچنین درباره انتخابات سرپرست برای فدراسیون در صورت برگزار نشدن انتخابات تا 11 اردیبهشت 95 گفت: اصلا اینگونه نیست و اگر قرار بود این کار انجام شود، اسفند ماه سال گذشته این کار صورت می‌گرفت. با تصمیم مجمع انتخابات در اردیبهشت برگزار می‌شود و فرقی نمی‌کند اول ماه باشد یا آخر ماه. وزارت ورزش پذیرفته که انتخابات با اساسنامه فعلی برگزار شود. در واقع زمانی که من رئیس بودم اساسنامه غیرقانونی بوده و حالا که من می‌خواهم بروم، قانونی شده است.


رئیس فدراسیون فوتبال همچنین از از رد صلاحیت شدن برخی نامزدها اظهار بی‌اطلاعی کرد.


وی درباره اینکه از سوی آجورلو و تاج به عنوان نایب رئیس اول معرفی شده است، گفت: مشکلی با این موضوع ندارم و از سوی هیچ‌کس به من نگفته که نایب رئیس نشوم. می‌خواهم یه فوتبال کمک کنم و فرقی نمی‌کند این کار در چه سمتی باشد. هر وقت گفتند حضورم به ضرر فوتبال است، می‌روم.


کفاشیان درباره ساختمانی که با ایده کارلوس کی‌روش برای تیم ‌ملی ساخته شده عنوان کرد: ایده مربوط به کی‌روش نبود. می‌خواستیم مرکزی بسازیم که بعدها به این نتیجه رسیدیم که از آن برای کارهای پزشکی و بدنسازی استفاده کنیم. این ساختمان برای تمام تیم‌های ملی است.


منبع: تسنیم